Financial Times'tan çarpıcı iddia! Operasyonun arkasındaki isim kim?

Financial Times'tan çarpıcı iddia! Operasyonun arkasındaki isim kim?
Financial Times, Türkiye gündemini sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun arkasındaki ismi açıkladı.
Financial Times, "Soruşturmasının arka perdesinde kökleri İslam'da olan AKP ile Gülen Cemaati arasındaki keskin biçimde artan gerilimin bulunduğunu" öne sürdü.
 
Türkiye'de düzenlenen yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun yurt dışındaki yankıları sürüyor. Operasyon kapsamında önde gelen işadamlarının sorgulandığına dikkat çeken Financial Times, "Yapı projeleri Türkiye'de hem siyasi hem de iş faaliyetinin odağında" diye yazdı.
 
Gazete, haberinde iktidar partisi ile Gülen hareketi arasındaki "çatışmanın dış gözlemcileri şaşırttığını" da kaydetti.
 
Ekonomi gazetesi Financial Times, operasyon sırasında önde gelen işdamları ve bakanların oğullarının da gözaltına alındığını vurguladığı haberinde operasyonun yerli yorumcularca Erdoğan hükümeti ile Gülen hareketi arasındaki "çatlağa" bağlandığını anlattı.
 
"Yapı projeleri Türkiye'de hem siyasi hem de iş aktivitesinin odağında" diyen gazete, şunları da yazdı:
 
"Soruşturmanın arka perdesinde kökleri İslam'da olan AKP'si ile, eleştirenlerin ve bazı AKP'lilerin bile başta polis, yargı ve savcılıklar gibi Türkiye'nin kurumlarına sızdığını söyledikleri Fethullah Gülen hareketi arasındaki keskin biçimde artan gerilimi var."
 
FT, operasyonu yürütenlerin arasında Gülencilerin büyük destek verdikleri Ergenekon soruşturmasının başlıca savcısı olarak nitelediği Zekeriya Öz'ün bulunduğu haberlerine dikkat çekerek iktidar partisi ile Gülen hareketi arasındaki "Çatışmanın dış gözlemcileri şaşırttığını" da kaydetti.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com