Fındıktan "Meteor" ve "Çılgın" ürettiler

Fındıktan Meteor ve Çılgın ürettiler
Piyasaya yeni ürünler sürmeye çalışan FİSKOBİRLİK, entegre tesislerinde ürettiği "Meteor", "Çılgın" gibi aperatif ve nuga tarzı ürünleriyle yeni tatlar ortaya çıkardı

GİRESUN (AA) - GÜLTEKİN YETGİN - Piyasaya yeni ürünler sürmeye çalışan FİSKOBİRLİK, entegre tesislerinde ürettiği "Meteor", "Çılgın" gibi aperatif ve nuga tarzı ürünleriyle yeni tatlar ortaya çıkardı.

FİSKOBİRLİK, Entegre Fındık İşleme Tesisi (EFİT) AŞ'de Meteor, Perişan, Çılgın, kavrulmuş fındık, ezme, nuga, Fiskokrem, Fiskorella, draje, mix fındık draje, gibi 23 çeşit ürün üretiyor. Yeni ürünlerini piyasaya sunan FİSKOBİRLİK, özellikle Meteor, Çılgın ve nuga ürünleriyle beğeni topluyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, FİSKOBİRLİK'in bir bütün olarak ele alındığında gayet iyiye gittiğini söyledi.

Bu durumdan EFİT AŞ'nin de iyi bir pay aldığına dikkati çeken Bayraktar, "Entegre tesisimizde bir kısım yatırımlarımız var. Yeni ürünler piyasaya sürmeye çalışıyoruz. Cari gider anlamında bir yapılanmaya gittik. 2 yıl önce yılda 5-6 milyon lira zarar eden EFİT AŞ bugün itibarıyla o zarardan kurtulmuş, yıllık 2-2,5 milyon kara geçmiştir" dedi. 

Bayraktar, bir kısım ürünü rekabet edebilir kaliteye getirme yönünde çalışmaları olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bunların bir kısmı sonuçlandı. Yeni ürün çalışmalarımız var. Son olarak piyasaya sürmeye çalıştığımız Fiskorella adı altında sütlü ve kakaolu nuga çalışmalarımız sonuçlandı, bu ürünler yakında tüm marketlerde yer alacak. Piyasalarda tüm nugalarda fındık oranı yüzde 8 civarındadır, bizim nugamızda yüzde 16 civarında. FİSKOBİRLİK'in tüm ürünleri bu mağazalarda, ürün çeşitliliği artarak yer alacak. Türkiye FİSKOBİRLİK'in yeni ürünleriyle inşallah tanışacak."

- "Meteor" ve "Çılgın" adlı ürünler 

Aperatif anlamında farkı ürünlerin de üretimlerinin yapıldığını belirten Bayraktar, "Yaklaşık 5-6 ay önce piyasaya sunulan Meteor ve Çılgın adında iki ürünümüz var. Biri fındık ezmeli çikolatalı, biri de kısmen fındık ezmeli ve çikolatalı ama damak tadı farklı. Bu anlamda da piyasadan olumlu tepkiler alıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bayraktar, FİSKOBİRLİK'in ve EFİT AŞ'nin bir imajı, bir marka değeri olduğunu vurguladı.

Yeni piyasaya sundukları ürünlerin hem isim anlamında hem de damak tadı anlamında çarpıcı olmasını istediklerini belirten Bayraktar, şunları kaydetti:

"Bu anlamda yaptığımız kamuoyu araştırmalarında 'Meteor' ve 'Çılgın' isminin hem damak tadına uygun hem de nihai tüketicinin zihnine hitap edecek bir isim olduğu kanaatine vardık. Bir anlamda hem damak tadına vurucu bir şey olsun hem de zihnine yerleşsin istedik. Bu iki ürünümüz damak tadı anlamında da isim anlamında da kamuoyunda takdir topluyor."

- "Dünyadaki tüm fındık ürünlerini FİSKOBİRLİK üretmeli"

Dünyada fındık denince akla FİSKOBİRLİK'in geldiğini ifade eden Bayraktar, bir kısım gramajları, paketlemeleri dikkate alınacak olduğunda piyasada 23 ürünleri olduğunu söyledi.

Bayraktar, üretim alanlarına yeni kattıkları arkadaşlarından söz ederek, "Uzun vadede fındıkla ilgili üretilen tüm çikolataları ürünlerimiz arasına katmak istiyoruz. Ar-Ge çalışmalarımız var, bundan sonra her yıl, belki her birkaç ay içerisinde yeni ürünler piyasaya süreceğiz. Fındıkla ilgili dünyada ne üretiliyorsa FİSKOBİRLİK'in de bu ürünleri üretebilir duruma gelmesi lazım" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com