Firari Asker Tutuklandı

Firari Asker Tutuklandı
Kütahya'nın Dumlupınar İlçe Jandarma Komutanlığında görevli kısa dönem bir asker, birliğinden firar ederek bir minibüs içindeki 3 yolcuyu rehin aldı, yakalanacağını görünce de intihar girişiminde bulundu. Ağır yaralan asker Kütahya Devlet Hastanesine gö

Kütahya'nın Dumlupınar İlçe Jandarma Komutanlığında görevli kısa dönem bir asker, birliğinden firar ederek bir minibüs içindeki 3 yolcuyu rehin aldı, yakalanacağını görünce de intihar girişiminde bulundu. Ağır yaralan asker Kütahya Devlet Hastanesine götürülerek tedavi altına alındı. Tedavisi yapılan asker dün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Kütahya'da birliğinden firar ederek 3 kişiyi rehin alan, kendisini tüfekle yaraladıktan sonra hastaneye kaldırılan asker tutuklandı.
Alınan bilgiye göre, kısa dönem olarak askerliğini yaptığı Dumlupınar Jandarma Komutanlığından firar eden, minibüsteki 3 kişiyi rehin alan, daha sonra piyade tüfeğiyle kendisini yaralayan Mustafa Taşyürek (22), hastaneden taburcu edildi.
Mustafa Taşyürek, çıkarıldığı mahkemece ''kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma'' ve ''rehin alma'' suçlarından tutuklandı.
Taşyürek, Eskişehir Askeri Cezaevine nakledilmek üzere Merkez Komutanlığı ekiplerine teslim edildi.
Mustafa Taşyürek, birliğinden iki piyade tüfeğiyle firar etmiş, Uşak'tan İstanbul'a giden Orhan Çavuşoğlu'nun kullandığı 64 HE 468 plakalı minibüsü silah zoruyla durdurmuştu. Çavuşoğlu ile minibüste bulunan Fahrettin Erdoğan ve Himmet Akgün'ü rehin alan Taşyürek, aracı önce İzmir'e, daha sonra İstanbul'a yönlendirmişti. Dumlupınar-Altıntaş kara yolunda Himmet Akgün'ün araçtan atlayıp güvenlik güçlerine haber vermesinin ardından takibe alınan araç, Kütahya-Afyonkarahisar kara yolunun 7. kilometresinde durdurulmuştu. Minibüsten atlayan sürücü Çavuşoğlu, polis aracının çarpması sonucu yaralanmıştı.
Taşyürek, Fahrettin Erdoğan'ı serbest bıraktıktan sonra tüfekle göğsüne ateş ederek intihar girişiminde bulunmuş, Kütahya Devlet Hastanesine kaldırılmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com