Firari Rüşvet Zanlısı Nerede?

Firari Rüşvet Zanlısı Nerede?
İTO Başkanı Yalçıntaş'ın tutuklandığı yargıdaki rüşvet operasyonunun firari zanlısı Mehmet Koçarslan'ın İstanbul'da saklandığı öne sürülüyor...

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş'ın da aralarında bulunduğu 10 kişinin tutuklandığı yargıda rüşvet operasyonu kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan Reina adlı eğlence mekânının sahibi Mehmet Koçarslan'ın Türkiye'de gizlendiği öğrenildi. Soruşturma kapsamında tutuklanarak, cezaevine gönderilen Hüseyin Uysal ve Bekir Akbal'a Boğaz'daki ünlü bir mekânın işletme davası için 'ne yaparsanız yapın bu işi bitirin' talimatı veren Koçarslan'ın yakalanmasının an meselesi olduğu belirtildi.

2008 yılında Adalet Bakanlığı'na gönderilen bir ihbar mektubunda, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM) ve CNR Fuarcılık arasında görülen tahliye davasının seyri için rüşvet verildiği iddiası üzerine başlatılan teknik takibe takılan ikinci sürpriz isim Reina'nın işletmecisi Mehmet Koçarslan oldu. Soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Tamöz'ün talimatı ile teknik takibe alınan Yargıtay memurları Hüseyin Uysal ve Bekir Akbal'ın İDTM davasının yanı sıra, İstanbul Boğazı'nın gözde eğlence mekânlarından birinin işletme davasının taraflarından olan Koçarslan ile irtibat halinde oldukları tesbit edildi.


Bu işi bitirin
Savcılık bu gelişme üzerine Koçarslan'ın tüm görüşmelerinin de teknik takibe alınması için talimat verdi. Yapılan incelemelerde Mehmet Koçarslan'ın Uysal ve Akbal'a 'bu işi bitirin' talimatı verdiği anlaşıldı. Geçtiğimiz ay ifade vermek için çağırıldığı Ankara Emniyeti'ne gitmeyen Koçarslan'ın Amerika'da olduğu iddia edilmişti. Koçarslan'ın nerede olduğunu araştıran emniyet güçleri, yurt dışına çıkış yapmadığı bilgisine ulaştı. Alınan bilgiye göre, Mehmet Koçarslan'ın gizlenmesine yardım eden birkaç kişi bulunuyor. Bu kişilerle iletişim kurmak için telefon kullanmayan Koçarslan'ın en son incelemede İstanbul civarında olduğu anlaşıldı. Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Koçarslan'ın yakalanması an meselesi.


Felekten bir gece çalalım
Koçarslan, davanın seyrini değiştirme konusunda aracılık etmeleri için Yargıtay memurları Hüseyin Uysal ve Bekir Akbal'ı 'gelin size felekten bir gece yaşatalım' diyerek İstanbul'a davet ettiği, uçak biletlerini aldığı ve aynı gece birlikte olmaları için odalarına yabancı kadın gönderdiği iddia edilmişti. Emniyet'in yaptığı inceleme sonucunda, Uysal ve Akbal'ın Reina'daki eğlenceleri ve otel odalarındaki uygunsuz görüntülerinin de Koçarslan'ın talimatı ile kaydedildiği ortaya çıktı. Reina'daki 'felekten gece' davetine katılanlar arasında Uysal ve Akbal'ın yanı sıra Yargıtay'da görevli bazı tetkik hâkimlerinin de olduğu iddia ediliyor.


Bayramdan sonra üçüncü dalga
Öte yandan, rüşvet soruşturması kapsamında geçtiğimiz gün savcılıkta ifadesi alındıktan sonra çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen Ali Kopuz'un ifadesi ve telefon görüşmelerinden yeni isimlerin tesbit edildiği öğrenildi. Savcıya ifade veren Yargıtay çalışanları ve avukatların ifadeleri doğrultusunda önümüzdeki ay sürpriz isimlerin de gözaltına alınabileceği öğrenildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com