Firari yıllarını anlattı

Firari yıllarını anlattı
Bilecik’te yakalandıktan sonra Ankara’da kasten adam öldürme suçlamasıyla tutuklanan Bandırmalıoğlu, Silivri’deki bir çiftlikte geçirdiği firari yılları anlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’nce yürütülen, 90’lı yıllarda işlenen faili meçhul cinayetler ve Susurluk soruşturması kapsamında hakkında 2011 yılı Ağustos ayında “yakalama” kararı çıkarılan ve önceki gün savcılık sorgusunun ardından Ankara 3. Nolu Nöbetçi Hâkimliği’nce “örgüt üyesi olmak, kasten adam öldürmek” suçundan tutuklanan eski Özel Harekâtçı Ziya Bandırmalıoğlu’nun firari olduğu dönemde neler yaptığının ayrıntılarına Taraf ulaştı.

Bandırmalıoğlu, hakkında yakalama kararı çıkarılmasından sonra, firar etme kararı aldı.

Ailesinden uzaklaşarak bir müddet Bulgaristan sınırında yaşadı.

Daha önce kullandığı cep telefonu hattını tamamen iptal etti. Telefon kulübesi aracılığıyla yakınlarıyla iletişim kurdu.

Soruşturmada yaşanan gelişmeleri ise gazete haberlerinden izledi.

Öyle ki Ayhan Çarkın’ın yedi Özel Harekâtçının Kasım 2011’de tahliye edilmesinin ardından Taraf’a yaptığı “Tarık Ümit’in cesedinin yerini gösteririm” açıklamasının ardından savcılarla birlikte Silivri Kılıçlı Köyü’ndeki yer gösterme işlemini, yer göstermenin yapıldığı bölgeye çok yakın mesafede bulunan bir çiftlikten izledi.

Bandırmalıoğlu, ifadesinin ardından cezaevine sevk işlemini beklerken, “Ben Çarkın’ı Silivri’de yer gösterme işleminin yapıldığı alana çok yakın bir yerde çiftlik evinde, televizyondan izledim. Burnumun dibine gelmişlerdi. Bu bir yıllık sürede eski arkadaşlarımla görüşmedim. Telefon kullanmadım” dedi.

Taraf’ın Çarkın ile ilgili sorularına ise, “Ayhan Çarkın güvenilmez bir insan” demekle yetindi.

Silivri’deki çiftlik

4 Mart 1995’te Silivri Kılıçlı Köyü’nde arabası terk edilmiş bir şekilde bulunan Tarık Ümit’in kaçırıldıktan sonra Sami Hoştan’ın Silivri’deki çiftliğinde işkence gördüğü iddia edilmişti. (VİK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com