Fire yok!

Fire yok!

Gediz ilçesinde faaliyet gösteren Özel Gökkuşağı İlköğretim Okulundan bu yıl mezun olan 22 öğrencinin tamamı, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) birinci yerleştirme sonuçlarına göre çeşitli ortaöğretim kurumlarına yerleştirildi.
Okul Müdürü Abdullah Aktürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, 442,587 SBS 2010 yerleştirme puan ortalamasıyla ilçe birincisi olan okulun il genelinde ilk 100'e 6 öğrenci yerleştirerek önemli başarı sağladığını bildirdi.
Okulun önceki yıllarda Türkiye 175.'si, 79'uncusu ve 46.'sı gibi derecelerinin bulunduğunu ifade eden Aktürk, şöyle konuştu:
''Açıldığı günden bu yana başarıları ve sosyal faaliyetleriyle kendini öne çıkaran Özel Gökkuşağı İlköğretim Okulu geçen yıl Türkiye genelinde tüm ilköğretim okulları arasında Türkiye 175'incisi olurken bu yıl ilk 20'de yer aldı. 'Gediz için Türkiye ile yarışıyoruz' sloganıyla yola çıkarak en iyi başarıyı bu yıl yakalamış olduk. Okulumuz, 9'u Fen Lisesi, 6'sı Anadolu Öğretmen Lisesi, 5'i Anadolu Lisesi ve 2'si Anadolu Sağlık Meslek Lisesine olmak üzere mezun olan 22 öğrencisinin hepsini bir üst kuruma yerleştirmeyi başarmıştır. Bir yarış haline gelen bu sistemde ancak düzenli çalışan ve iyi bir kadro ile çalışan eğitim kurumları ve öğrenciler kazanacaktır.''
Bu arada, Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, kendisini ziyaret eden öğrencilere plaket ve çeşitli hediyeler verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com