Fırın çalışanlarına hijyen eğitimi verilecek

Fırın çalışanlarına hijyen eğitimi verilecek
Türkiye Fırıncılar Federasyonu imzalanan protokol gereği ilçedeki fırın çalışanlarına hijyen eğitim kursu verileceğini bildirdi.

Kütahya Simav Fırıncılar Odası Başkanı Tahir Özlüer, Türk Gıda Kodeksi ve Ekmek Tebliğlileri çerçevesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye Fırıncılar Federasyonu arasında imzalanan protokol gereği ilçedeki fırın çalışanlarına hijyen eğitim kursu verileceğini bildirdi.
Eğitim programından ilçe merkezi ve köylerindeki ekmek, unlu mamul, simit ve pide fırınlarının üretim, dağıtım ve satışında görev alan personelin yararlanacağını ifade eden Özlüer, “Eğitim programında kursiyerlere ekmek teknolojisi, gıda mevzuatı, üretim, dağıtım ve satışındaki hijyen konularında bilgiler verilecek. Eğitim programının bitiminden sonra arkadaşlarımıza hijyen eğitim belgesi verilecek” dedi.
26 Mart 2012 tarihine kadar Fırıncılar Odasına yapılacak başvurulardan sonra kurs takviminin belirleneceğine vurgu yapan Özlüer, “Hijyen eğitiminden sonra işyerlerimizde denetimler yapılacak. Arkadaşlarımızın herhangi bir sıkıntıya düşmemeleri açısından eğitim çalışmalarına katılmalarında halk sağlığını doğrudan ilgilendiren mesleğimiz açısından yarar görüyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com