Fırınlar temiz çıktı mı?

Fırınlar temiz çıktı mı?
Fırınlara Ramazan denetimi yapıldı!

Çıldır Belediyesine bağlı zabıta ekiplerince ilçede bulunan fırınlar denetlendi.
Çıldır Belediyesi zabıta ekipleri ilçedeki 3 fırına giderek ekmek gramajları, fırınların ve çalışanların temizliği ile ilgili olarak denetleme yaptı. Denetleme sonucunda herhangi bir eksik durumla karşılanılmazken görevlilerin ilçe halkının fırınlarda çıkarılan ekmekle ilgili herhangi bir şüpheye gerek duymadan tüketebileceklerini beyan ettiler.

Çıldır Belediye Başkanı Nurettin Aygün denetleme ile ilgili yaptığı açıklamada; belediyenin temel görevlerinden birinin de insanların sağlığını korumak olduğunu belirterek “İnsanımızın sağlıklı ve kaliteli ekmek yemesini sağlamak için fırınları denetime tabi tutuyoruz. Ekmeklerin sağlıklı ortamlarda üretilmesi ve satılması konusundaki hassasiyetimiz ortada.

Ekmekte rekabet her zaman iyidir. Ancak kaliteli ekmek üretilirse iyidir. Sağlıksız ve kaliteden ödün verilmiş bir rekabetin hiçbir anlamı yoktur. Buna müsaade etmeyiz.. Bizim denetim yapmamızın bir nedeni de ekmeklerin hangi ortamda üretildiğini ve satıldığını görmek. Ürünlerde ne kadar fedakârlık yapıldığını yerinde görüp, incelemek ve eksiklikleri tespit etmektir. Benim temennim fırıncı kardeşlerimizin her zaman ekmek üretimlerini sağlık şartlarına uygun ve gramajları tam şekilde yapmalarıdır” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com