Firma sahipleri umutlu döndü

Firma sahipleri umutlu döndü
Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Dünya Ticaret Köprüsü'ne Kütahya'dan katılan firma yetkilileri umutlu döndü.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Dünya Ticaret Köprüsü'ne Kütahya'dan katılan firma yetkilileri umutlu döndü.
Kütahya'dan Güral Porselen, Kütahya Seramik, Özçınarlar Endüstriyel Yağlar, Kütahya Kimya ve Ceyda Gıda'nın stand açtığı; Kocadağ Mobilya ve Özel Çobanoğlu firmalarının da iş görüşmesi için katıldığı organizasyon son derece verimli geçti. İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nde gerçekleştirilen ve 135 ülkeden 2 bin 500 yabancı işadamının iş görüşmesi yapmak amacıyla geldiği Dünya Ticaret Köprüsü programında, Türkiye'den 398 firma açtığı standlarda ürünlerini tanıtırken; bin 500 firma temsilcisi de milyarlarca dolarlık iş bağlantısı kurdu.
TUSKON'un daha önce dünyanın çeşitli coğrafyalarına yönelik ticaret köprülerinin ardından son iki yıldır organize ettiği Dünya Ticaret Köprüsü programlarının artık markalaştığını dile getiren Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KÜSİAD) Başkanı Mehmet Ceylan, “Derneğimizin çatı kuruluşu olan TUSKON'un bu tür etkinliklerine başta üyelerimiz olmak üzere, ilimizin büyüme yolunda çaba sarfeden firmalarını yönlendirmeye çalışıyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da katılan firma yetkililerinden son derece olumlu tepkiler almak bizi gelecek adına umutlandırıyor. İş bağlantısı için verimli geçen görüşmelerin ardından ilimizin ekonomisini kalkındıracak sonuçlar çıkacağını umuyoruz.” şeklinde konuştu. Ceylan, söz konusu program için dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen çok sayıda yabancı işadamının özellikle Türk markalarını seçme isteğini de, “Her geçen gün ülkemizin dünyadaki itibarı yükseliyor. Bu da her birimize önemli sorumluluklar yüklüyor. İnsanların bize olan güvenini boşa çıkarmamak adına boş durmak bize yakışmaz.” şeklinde değerlendirdi.
Programa stand açarak katılan Kütahya Kimya firmasının ortaklarından Talip Beyhan, görüşmelerin son derece verimli geçtiğini ve çok sayıda yabancı firma yetkilisiyle görüştüklerini belirterek, birkaç milyon dolarlık anlaşma yapmak için zemin oluştuğunu vurguladı. Sektörüyle ilgili bazı yabancı firma yetkilileriyle iş görüşmeleri yapan Alaaddin Kocadağ ise, “Çok güzel bir organizasyon. Özellikle KOBİ'ler için büyük fırsat. Ciddi anlamda görüştüğüm firma yetkilileriyle ticaret yapacağımı umuyorum.” ifadesini kullandı.
Organizasyonda stand açan Özçınarlar Endüstriyel Yağ firmasının sahibi Göksel Özçınar da, çok memnun oldukları Dünya Ticaret Köprüsüyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Geçen sene de stand açarak katılmıştık. Yine çok güzel ve verimli oldu. Yaklaşık 80 iş görüşmemiz oldu ve 2 milyon dolarlık iş bağlantısı kurduk. İleriye doğru bu rakamın yükseleceğini umuyoruz. Özellikle dünyaya açılmak isteyen firmalar için büyük fırsat.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com