FIRTINA Batı'dan Doğu'ya Doğru Hızla Geliyor!

FIRTINA Batı'dan Doğu'ya Doğru Hızla Geliyor!
Kar yağışı ve tipi nedeniyle batıdan doğuya birçok yerleşim yerinde köy yolları ulaşıma kapandı. Bitlis'te kar kalınlığı 50 santimetreyi buldu. İstanbul'da da poyraz bekleniyor..

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul'da beklenen kar yağışı ve hava şartları nedeniyle okulların tatil edilmesine yönelik ek bir tedbir almayı düşünmediklerini söyledi. Mutlu, İstanbulluların toplu taşıma araçlarını kullanmalarını istedi. Mutlu, şunları söyledi:

24 saat takip edeceğiz. Bugün poyraz fırtınasının etkili olması bekleniyor. Bununla ilgili İBB Afet Merkezimiz, diğer kurumlarımız, emniyetimiz, Garnizonumuz, Jandarmamız, Elektrik idaremiz, Kızılayımız hep beraber takip edeceğiz, bütün tedbirlerimizi uygulayacağız.”

Kar yağışı ve tipi nedeniyle Samsun, Amasya ve Ordu'da 174, Bitlis'te 57, Ağrı'da 44 köyü yolu ulaşıma kapandı. Samsun ve Ordu'da 10 köy okulu tatil edildi. Kırklareli'nin Demirköy- İğneada ve Demirköy-Pınahisar ilçeleri arasında ulaşımda aksamalar meydana geldi. Kapanan köy yollarının hasta ve cenazesi olan köylere öncelik verilerek açılmaya çalışılıyor.
Ağrı ve ilçelerinde başlayan yağış nedeniyle kar kalınlığı kent merkezinde 15, yüksek kesimlerde ise 40 santimetreye ulaştı. Ağrı merkeze bağlı 9, Doğubayazıt'ta 9, Diyadin'de 10, Eleşkirt'te 11, Taşlıçay'da 2, Tutak'ta ise 3 olmak üzere toplam 44 köy yolu ulaşıma kapandı.

Bitlis'te kar yağışı ve tipi nedeniyle 57 köy yolu ulaşıma kapandı. Bitlis kent merkezinde 50 santimetreyi bulan kar kalınlığının, yüksek kesimlerde 70 santimetreye ulaştığı bildirildi. Köylüler, Çanakkale'deki don olayı nedeniyle ormanda kesilecek ağaç bulmada zorlandıklarını ifade etti.

Etkili yağışlar

Rüzgâr genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Batı Karadeniz'in batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli, zamanla fırtına şeklinde (80-100 km/saat) esecek. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com