Fişi Çeken Taraf Biz Olmayacağız!

Fişi Çeken Taraf Biz Olmayacağız!
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Türkiye'nin AB ile bugüne kadar yaşadığı en iyi iletişimi yaşadığını söyledi...

Bağış, AB'ye "Fişi çeken taraf biz olmayacağız." mesajı verdi. Hatay'da gerçekleştirilen Türkiye-AB Karma Parlamento Toplantısı'na katılan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, bugün itibariyle AB sürecinde çok önemli bir noktaya gelindiğini söyledi. Ancak yaşanan süreçle ilgili sıkıntıların da varlığından dolayı rahatsızlıklarını aktaran Bağış fasılların önüne konulan engellerin kaldırılmasını istedi.

FİŞİ ÇEKEN TARAF BİZ OLMAYIZ
"Fişi çeken taraf biz olmayacağız" diyen Bağış "Türkiye'ye sanal teklif ve gündemlerle yaklaşılması mümkün değildir. Çifte standarta boyun eğmeyeceğiz. Yaptıklarımıza rağmen Türkiye'ye AB ülkelerinin sahip çıkmadığını görüyoruz. Toplumun motivasyonunu çok önemsiyoruz. Halkın üçte ikisi Türkiye'nin AB'ye üye olacağına inanmadığını anketlerde görüyoruz. Türkiye-AB ilişkisi bugünkü kadar hiçbir zaman güçlü olmadı. AB'ye yakınlaşmaya çalışırken AB'nin geri çekildiğini görüyoruz. AB ülkeleri içerisinde Türkiye'den kaçmak isteyen çevreler olduğunu biliyoruz. Ancak Türkiye'de kaçan kovalanır diye bir deyim var. Biz de AB'den kaçmayacağımızı kovalayacağımızı söylüyoruz. Çünkü fişi çeken taraf biz olmayacağız." dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com