Fişleme skandalına açıklama

Fişleme skandalına açıklama
Konak 'Sorumluların üzerine gideceğiz. Hukuksal tüm haklarımızı kullanacağız' dedi.

Hozat Belediye Başkanı Cevdet Konak, ''fişleme'' iddialarına ilişkin, ''Sorumluların üzerine gideceğiz. Hukuksal ve yasal tüm haklarımızı kullanacağız'' dedi.

Dersim olaylarında hayatını kaybedenler için Mazgirt ilçesinde düzenlenen anma etkinliğine katılan Konak, ''fişleme'' iddialarıyla ilgili basın mensuplarına açıklama yaptı.

Hozat'ta küçük büyük, genç yaşlı herkesin fişlendiğini öne süren Konak, ''Fişlenenlerden biri de benim'' iddiasında bulundu. Hakkında biyografik bilgi fişi düzenlendiğini iddia eden Konak, ''İlçede yaşamını sürdüren herkes günlük takip altında. Burada özel yaşamımız, düşünce ve ifade özgürlüğümüz, sosyal ve siyasal yaşamımız ihlal edilmiş'' diye konuştu.

Bu belgelerin toplumsal bir baskı aracı olduğunu ileri süren Konak, ''Sorumluların üzerine gideceğiz. Hukuksal ve yasal tüm haklarımızı kullanacağız'' dedi.

Konak, Dersim olaylarında yaşamını yitirenlerin üzüntüsünü hala hissettiklerini sözlerine ekledi.

Tunceli Valiliği'nin, Hozat ilçesinde vatandaşların fişlendiği iddiasına ilişkin inceleme başlattığı bildirilmişti. İl Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz'ın, iddialarla ilgili hazırladığı raporu Valiliğe sunduğu kaydedilmişti.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com