Fizik Tedavi Merkezi Kuruluyor

Fizik Tedavi Merkezi Kuruluyor
Almanya merkezli bir şirket, Avrupa ülkelerinde yaşayan yaşlıların tedavisini, Afyonkarahisar'a kuracağı fizik ve tedavi rehabilitasyon merkezinde yapacak.

Almanya merkezli bir şirket, Avrupa ülkelerinde yaşayan yaşlıların tedavisini, Afyonkarahisar'a kuracağı fizik ve tedavi rehabilitasyon merkezinde yapacak.
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Alman şirketine teşvik kapsamında devletten yer tahsisinde bulunduklarını bildirdi.
Termalinin ünü ülke sınırlarını aşan Afyonkarahisar, yabancı yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Son olarak Almanya merkezli bir şirket, kentte fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi kurmak için girişimlerde bulundu.
Merkezi kurmak isteyen şirket yetkilileri ile görüştüklerini belirten Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, yer tahsisi için Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne dilekçe verildiğini söyledi.
Şirketin merkezi kurması için mevzuatların tamamlandığını belirten Başkan Çoban, 'Alman şirket şu an yer tahsisinin yapılmasını bekliyor.
Yer tahsis edilince hemen merkezi yapmak için çalışmalara başlayacak. Merkezin hizmete girmesi Afyonkarahisar ve ülkemizin tanıtımına büyük katkı sağlayacak.' dedi. Alman şirketin dört gözle bu işi beklediğini kaydeden Çoban, 'Teşvik paketlerini çok iyi takip ediyorlar. Benimle görüştüklerinde 'Teşviki beklemeye ne gerek var ben size metrekaresi uygun fiyata yer bulayım' dedim. Kabul etmediler. Almanlar devletin yer tahsis etmesini istiyor. Devlet yer tahsis ederse güvence buluyorlar. Parayla satın almak istemiyorlar.' şeklinde konuştu.
Almanların, birinci hedef kitlesinin Avrupalı yaşlılar olduğunu dile getiren Başkan Çoban, 'Avrupa'da bir yaşlının aylık tedavi maliyeti 7 bin Euro. Bu da yaklaşık yıllık 84 bin Euro yapıyor. Türkiye'de ise bu maliyet bin Euro. İlimizde Termal suların olması nedeniyle fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti daha da kolay. Avrupalı yaşlılar Afyonkarahisar'a yapılacak fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezine aynı tedavi için bin ya da 2 bin Euro ödeyecek.' dedi.
Almanların ikinci hedefinin ise Alman sporcular olduğunu aktaran Çoban, 'Almanya'daki sporcuların sakatlanma oranı çok yüksekmiş. Bunların tedavisi de çok pahalıya geliyormuş. Bu yüzden sakatlanan sporcuların tedavisi ve rehabilitasyonu da burada yapılacak.' diye konuştu. (CİHAN)


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com