Fizy Kapatıldı!..

Fizy Kapatıldı!..
Türkiye'nin uluslararası internet markalarından Fizy.com'a Türkiye'de erişim, Mü-Yap'ın başvurusu üzerine mahkeme tarafından engellendi.

Dünyada en çok tanınan Türk internet markalarından Fizy.com, TC Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığının 17.12.2010 tarih ve 2010/93 sayılı kararı gereği Basın Muhalefet Kanununa aykırı yayınlar yaptığı gerekçesiyle engellendi.

Erişime kapatma kararı, Mü-Yap tarafından korunmakta olan eserlerin telif bedelleri ödenmeksizin yayınlanmasına devam edilmesine istinaden yapılan başvuru sonucunda, Beyoğlu Basın Savcılığı tarafından verildi. Savcılığın 'önleyici tedbir' kararı ilgili makamlara iletildi.

Ünlü Mashable sitesi tarafından düzenlenen yarışmada finale kalan site eğer ödüle layık görülürse ilk kez kapatılmış bir site ödül almış olacak. Ödüller 6 Ocak 2011'de açıklanacak.

Müyap'ın hangi sanatçıların hangi eserleri için başvuruda bulunduğu bilgisi ise henüz yok. Fizy.com'un tüm dünyada günde ortalama 600 bin'in üzerinde ziyaretçisi bulunuyor. Fizy'nin en önemli özelliği bir Türk markası olması ve başkalarının aksine yurtdışında değil Türkiye'de servis vermeye devam etmesi.

Fizy'nin erişiminde yaklaşık 75 milyar mp3 olmasının yanı sıra 30 dilde hizmet verebildiği için artık dünya çapında bir Türk markası olarak tanınıyor. Site, aralarında New York Times'ın da bulunduğu çok sayıda ünlü yabancı basın kuruluşuna başarılarıyla haber olmuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com