Flapp Bird 'game over' oldu

Flapp Bird 'game over' oldu
Son günlerin popüler oyunu Flappy Bird'in geliştiricisi Dong Nguyen oyunu durduracağını açıkladı

Bir anda popüler olan ve geçen yıl Mayıs ayında mobil uygulama mağazalarında yayınlanan Flappy Bird isimli oyun veda ediyor. Uygulamayı geliştiren Vietnamlı Dong Nguyen oyuna daha fazla destek veremeyeceğini ve bu yüzden mağazalardan kaldırma kararı verdiğini açıkladı. Kararını 9 Şubat Pazar günü akşam saatlerinde uygulamaya sokan geliştirici oyunu mobil uygulama mağazalarından kaldırdı.

90'lı yılların 8 bit oyunlarını andıran Flappy Bird, Kasım ayında yeni bir güncelleme almış ve Ocak ayının son günlerde dünya çapında ilgi görmeye başlamıştı. Oyunda bir kuşu ekrana dokunarak havada tutuyor ve çeşitli engellerden geçirmeye çalışılıyor. Bağımlılık yapan oyunun sevenleri olduğu kadar nefret edenleri de bulunuyor.

Oyun içindeki reklamlardan gelir elde eden Flappy Bird, geliştiricisine günde 50 bin dolar kazandırıyordu. Hem iOS hem de Android platformlarında yer alan oyunun bugüne kadar 100 milyon kez indirildiği açıklandı. Son günlerde adeta fenomen haline gelen oyun özellikle gençler arasında yaygın olarak tercih ediliyor. Bağımlılık yapan oyun, basitliği ve kolay oynanması ile dikkat çekiyor.  

Kararın sebebi bilinmiyor

Oyunu geliştiren Dong Nguyen'in neden böyle bir karar aldığı bilinmiyor. Ancak  Twitter hesabından açıklama yapan geliştirici, bu durumu daha fazla devam ettiremeyeceğini açıkladı. Yine Twitter'da oyununun satılık olmadığını belirten Nguyen'in bunun kendisi için sürdürülebilir bir şey olmadığnı belirterek oyunu mobil uygulama mağazalarından kaldırdı.  

Bugün akşam saatlerinde kaldırılan oyunun hem iOS hem de Android sürümü bulunuyordu.  (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com