Flaş! Beşiktaş Yönetim Kurulu istifa etti!..

Flaş! Beşiktaş Yönetim Kurulu istifa etti!..
Beşiktaş Kulübü'nde toplu bir istifa yaşandı...

SANSÜRSÜZHABER VE AJANSLAR - Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, bugün olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının gündemi ise 'toplu istifa' kararının alınmasıydı.

Saat 17:00 sularında bir araya gelen siyah-beyazlı yöneticiler, Seçimli Genel Kurul'a kadar, ilgili yetkiyi Divan Kurulu'na bırakma konusunda karara vardı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ile siyah-beyazlı kulübün İkinci Başkanı Metin Keçeli'nin yaptığı görüşmenin bu kararın alınmasında etkin bir rol oynadığı öğrenildi.

Beşiktaş Yönetimi, Olağan Mali Genel Kurul'da ibra oylamasının ardından yetkiyi, başkanlığını Yalçın Karadeniz'in yaptığı Divan Kurulu'na bırakmış olacak.

25 Mart’taki seçimde göreve gelecek yeni yönetimin görev süresi 1 yıl 9 ay olacak. Beşiktaş tüzüğünün 26. maddesinde ‘Başkan ve Yönetim Kurulu, Seçimli Genel Kurul tarafından 3 yıl için seçilir’ ibaresi yer alıyor. Bu durum normal şartlar için geçerli bir süredir. Siyah Beyazlı kulüpte son seçim 31 Ocak 2010 tarihinde yapılmış ve Yıldırım Demirören 2013 Ocak ayına kadar başkanlık koltuğunda oturma hakkına sahip olmuştu.

Ancak 25 Mart’taki seçimin olağan üstü olması bu durumun değişmesine neden olacak. Tüzükteki konu ile ilgili maddede olağanüstü seçimli genel kurul tarihi, olağan seçimli kongreye 1 yıldan az süre kala alınırsa, olağan seçimin tarihi 1 yıl ertelenir deniyor.

Bu madde nedeniyle 2013 Ocak ayındaki seçime 1 yıldan az kaldığı için olağan seçimli kongre tarihi 1 yıl ertelenecek ve 2014 Ocak ayında yapılacak. 25 Mart’ta göreve gelecek yeni başkan ve yönetim kurulu da 1 yıl 9 ay için seçilmiş olacak.

(EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com