FLAŞ! DSP Hangi Parti İle İttifak Yapıyor!

FLAŞ! DSP Hangi Parti İle İttifak Yapıyor!
Masum Türker, genel seçimlere az bir süre kala ittifak arayışlarını hızlandırdı...

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye'de Cumhuriyete sahip çıkacak ve Cumhuriyetçi anlayışı ön planda tutacak bir demokratik birlikteliğin aynı kaygıyı duyanlar arasında oluşturulmasını düşünüyoruz" dedi ve ekledi:

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye'de alternatif yaratılması konusundatalepler olduğunu belirterek, "Biz de bu taleplere yanıt verebilmek için Türkiye'de Cumhuriyete sahip çıkacak ve Cumhuriyetçi anlayışı ön planda tutacak bir demokratik birlikteliğin aynı kaygıyı duyanlar arasında oluşturulmasını düşünüyoruz" dedi.

MÜMTAZ SOYSAL İLE BAŞ BAŞA GÖRÜŞTÜ
DSP Genel Başkanı Masum Türker, Bağımsız Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Mümtaz Soysal'ı parti genel merkezinde ziyaret etti. Türker, Türkiye'nin gidişinin iyi olmadığını belirterek, iktidar ve muhalefet eksenine bakıldığında Türkiye'nin dayatılan bir yolda aynı hedefe ulaşmak gibi bir kaygıyı herkeste uyandırdığını söyledi. Türkiye'nin gerçeklerinin ve ve taleplerinin farklıolduğunu ifade eden Türker, "Öteden beri Türkiye'de bir alternatif yaratılmasıkonusunda talepler var. Biz de bu taleplere yanıt verebilmek için Türkiye'de Cumhuriyete sahip çıkacak ve Cumhuriyetçi anlayışı ön planda tutacak bir demokratik birlikteliğin aynı kaygıyı duyanlar arasında oluşturulmasınıdüşünüyoruz. Bu konuda da değerli hocamıza hem siyasi birikimine yıllardırdüşünce alanında ki yol göstericiliğine olan güvenimiz ve fikir birliklikteliğine dayanarak kendisini ziyaret ettik. Başka arkadaşlarla da bu konuda görüşmelerimiz olacak. Hedefimiz parlamentoda dayatılmak istenen iki kutuplu yapının dışında ulusal değerlere önem veren Cumhuriyetçi bir demokratik bir birliktelikte ortaya çıkmaktır. Umuyoruz Türkiye'nin beklediği bir birliktelik sözkonusu olur" diye konuştu.

Bağımsız Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Mümtaz Soysal da, DSP Genel Başkanı Masum Türker ile iyi bir görüşme yaptıklarını belirterek, görüşmelerinin devam edeceğini söyledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com