Flaş Flaş! İddianame Kabul Edildi!

Flaş Flaş! İddianame Kabul Edildi!
Hanefi Avcı'nın da sanıkları arasında yer aldığı Devrimci Karargah Örgütü iddianamesi kabul edildi

Tutuklu Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın da aralarında bulunduğu 22 kişi hakkında Devrimci Karargah Örgütü soruşturması kapsamında açılan davanın ilk duruşmaları, 13 ve 15 Nisan 2011 tarihlerinde Beşiktaş'taki İstanbu lAdliyesinde yapılacak.

İddianameyi oy birliğiyle kabul eden İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, tensip incelemesi sonucunda davanın ilk duruşmalarının 13 ve 15 Nisan 2011 tarihlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde yapılmasına karar verdi.

Mahkeme heyeti, 'Devrimci Karargah' adlı silahlı terör örgütünün varlığı, yapısı, varsa eylemleri konusunda detaylı bilgilerin istenilmesi için İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli İstihbarat Teşkilatı, GenelkurmayBaşkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığına yazı yazılmasını da kararlaştırdı.

Avcı'nın da aralarında bulunduğu 14 tutuklu şüphelinin, terör örgütü üyesi olduklarına ilişkin kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların bulunması ve devam etmesi ile atılı eylemin CMK'nın 100. maddesinin 3. fıkrasında sayılan suçlardan olması dikkate alınarak tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Devrimci Karargah Örgütü davası dosyasının bir örneğinin dijital ortamda istenmesine hükmetti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com