Flaş! Gönül'den Balyoz Açıklaması!

Flaş! Gönül'den Balyoz Açıklaması!
Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül Balyoz davası ile ilgili açıklama yaptı.


Bakan Gönül, Balyoz'dan haklarında tutuklama kararı çıkarılan subayların durumuyla ilgili "Terfi de yok, açığa alma da" dedi.

Gölcük'ten yeni deliller çıktığı iddiasıyla aralarında Çetin Doğan, Özden Örnek ve İbrahim Fırtına ile çok sayıda muvazzaf generalin olduğu 163 sanık için tutuklama kararı çıkmıştı. Tutuklama kararının ardından "Muvazzaf subayların durumu ne olacak?" sorusu gündeme geldi.

BAKAN AÇIKLIK GETİRDİ
Balyoz Davası kapsamında tutuklanan muvazzaf subayların açığa alınıp alınmayacakları veya terfi ettirilip ettirilmeyecekleri konusuna Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül açıklık getirdi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Balyoz Davası kapsamında muvazzaf subayların ve generallerin tutuklanmalarını değerlendirirken, yeni bir “terfi krizinin yaşanmaması gerektiğinin” mesajını verdi. Gönül, buna karşın tutuklanan muvazzafların açığa alınmayacağını kaydetti.

Ak Parti'nin Meclis grup toplantısı öncesinde konuyla ilgili sorularımızı cevaplandırırken, “926 sayılı yasanın 45. maddesi ve son fıkrası, çok açıktır. Tutuklanma bir tedbirdir. Bu kişiler açığa alınamazlar, terfi de edemez, emekli de olamazlar” dedi.

MAVUZZAFLARLA İLGİLİ KONUŞTU

Bakan Gönül, AK Parti Grup toplantısı öncesi bir grup gazetecinin sorularını cevaplandırdı. Gönül memuriyette açığa alınmanın bir tedbir olduğunu, 926 sayılı yasa ile de bunun çok açık ifade edildiğini belirterek, “Tutuklanma bir tedbirdir. Tedbir olduğu için bu kişiler açığa alınamazlar. 926 sayılı yasanın 45. maddesi ve son fıkrasında da "emekli de olamazlar, terfi de edilemezler' hükmü açıktır” diye konuştu.

“KAPALI TOPLANTIYLA İLGİLİ BİLGİ VEREMEM”

Gönül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ile yaptığı görüşmenin hatırlatılması üzerine ise “Ben bir Bakan olarak, Başbakanın başkanlığında kapalı bir toplantı hakkında, bilgi vermem doğru değil” demekle yetindi
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com