Florya'ya kadın eli!

Florya'ya kadın eli!
G.Saray Akademisi Antrenörü Duygu Erdoğan, 2. kez Terim ile A takım antrenmanına çıktı.

Türkiye ve dünya futbolunda kadınların etkinliği her geçen gün artıyor. ‘Erkek işi’ olarak değerlendirilen futbol, bu hegemonyadan çıkıyor. Yeşil sahalara değen ‘Kadın elinin’ son örneği ise, G.Saray’da yaşanıyor.

Sarı kırmızılıların futbol akademisinde antrenör olan Duygu Erdoğan, A takımla idmanlara katılıyor. Teknik direktör Fatih Terim ve yardımcıları ile antrenmanlara çıkan Erdoğan, Türkiye’de futbolla ilgilenen hemcinslerine de iyi bir örnek teşkil ediyor.

‘FATİH HOCA’YI TEBRİK EDERİM’

Duygu Erdoğan’ın ara ara Galatasaray’da A takım idmanlarına çıkmaya devam edeceği öğrenildi. Konuyla ilgili görüşünü aldığımız Türkiye profesyonel futbol liglerinin ilk kadın kulüp başkanı olan, Çankırıspor Başkanı Sevda Karaali Şireci ise şu yorumu yaptı: “Galatasaray’ı, Fatih Terim’i ve ekibini bu karardan dolayı kutlarım. Zaten Fatih Terim, iki kız babası. Böyle bir adımı atmak, en çok ona yakışırdı. Kadınların yönetici ve teknik kadrolarda yer almalarını destekliyorum.”

ÖĞRENCİSİNİ ANLATTI

'GELECEĞİ ÇOK PARLAK'

Daha önce G.Saray’da A takım antrenörlüğü yapan Cevat Güler, İstanbul Üniversitesi Spor Akademisi mezunu olan öğrencisi Duygu Erdoğan’ı anlattı. Güler, “Duygu, staj dönemini Beşiktaş minik takımında geçirdi. Daha sonra G.Saray’a geçti. UEFA B lisansına sahip. Şu anda master yapıyor ve yabancı dil eğitimi alıyor. Geleceğinin çok parlak olduğuna inanıyorum” dedi.

DÜNYADAKi ÖRNEKLERi

Tihana Nemcic

24 yaşındaki kadın teknik direktör Tihana Nemcic Hırvatistan 5. Ligi’nde Viktorija Vojakovac’ın çalıştırıcılığını yapıyor.

Patricia Ramirez

Real Betis’te psikolog olarak çalışan Ramirez, aynı zamanda iyi bir idman koçu. Ramirez sıkça gol sevinçlerine ortak oluyor.

Eva Carneiro

İngiliz futbolunu, Chelsea’yi takip edenlerin yakından bildiği biri. Carneiro, spor hekimliği ve ortopedide kariyerini sürdürüyor. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com