Flüt virtiözünden Eskişehir'de konser

Flüt virtiözünden Eskişehir'de konser
Aşk şarkılarının unutulmaz besteci ve yorumcusu Gheorghe Zamfir, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü'ndeki Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Bale Salonu'nda dinleyicilerle buluştu.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi ve üniversitenin Müzik Kulübü'nün işbirliğinde, Evrensel Müzik Merkezi'nin katkılarıyla düzenlenen konserde Gheorghe Zamfir'e pan flüt ve akordeonda Aydın Yavaş, piyanoda Aleksander Mekaev, kemanda Lora Vaskova Lıpova, klasik gitarda Veysel Özgür Sağlam, Bas gitarda İlker Özalp ve bateride de Utlu Ünal eşlik etti. Türkiye turnesinin son gününde, Eskişehirli dinleyicilerle buluşan Gheorghe Zamfir'in konserini Vali Kadir Koçdemir, Anadolu Üniversitesi rektör yardımcıları Porf.Dr.Aydın Ziya Özgür, Prof.Dr.Naci Gündoğan, İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Nezih Orhon ile çok sayıda kişi izledi.

Dünyanın en ünlü pan flüt sanatçısı olarak kabul edilen Gheorghe Zamfir, farklı müzikal dünyalar arasında bir köprüye benzetilen repertuarında; çingene müziğine, anavatanı Romanya'nın folkloruna duyduğu sevgiye her zaman yer verirken, bunları Puccini, Verdi, Mozart, Schubert gibi bestecilerin eserleriyle bir arada çalarak etkileyici performans sergiliyor. 200'den fazla albüme, 40 milyondan fazla albüm satışına, sayısız ödüllere, 5 kıtada turnelere imza atan pan flütün efsanevi ismi Gheorghe Zamfir, 'Pan Flütün Kralı' gibi isimlerle anılırken, mitolojik tarifiyle 'Tanrının Enstrümanını Yeniden Canlandıran Adam' olarak da onurlandırılıyor.

Repertuarındaki çok yönlülük ve yaratıcılık, sanatçıya dünya çapında övgüler ve ödüller getirirken, Zamfir aynı zamanda Fransa'da 'Chevalier des Arts et Lettres de France' ve '20'nci Yüzyılın En Popüler Besteci ve Sanatçısı' unvanlarına da layık görüldü. "Benim için en önemli olan şey yaratıcılıktır" diyen sanatçı, film müziklerinde de büyük bir başarı yakaladı.

Gheorghe Zamfir; 'Once Upon a Time in America', 'The Karate Kid' gibi filmlerin müziklerine imza atarken, Quentin Tarantino'nun 'Kill Bill Vol. 1' isimli filminde, James Last Ortchestra ile kaydedilen 'The Lonely Shepherd' parçasıyla da büyük dikkat çekti. Aynı zamanda sanatçının 'Once Upon a Time in America' adlı parçası, sevilen televizyon dizisi 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' filminde de sık sık izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com