FORKLİFT İŞ MAKİNESİ OPERATÖRLÜK KURSU SONA ERDİ

FORKLİFT İŞ MAKİNESİ OPERATÖRLÜK KURSU SONA ERDİ
FORKLİFT İŞ MAKİNESİ OPERATÖRLÜK KURSU SONA ERDİ

AYDIN - Nazilli’de açılan 72 saatlik pratik ve teorik eğitimi olan Forklift İş Makinesi operatörlük kursunda 10 kursiyer sertifika almaya hak kazandı.
Nazilli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ile Nazilli Belediye Başkanlığı imkanlarını birleştirerek, alanında uzmanlaşan, mesleğini düzgünce yapabilecek, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip yetişkin bireyler yetiştirmek için Meslek Edindirme Kursu açılmasına dair işbirliği protokolü imzalamıştı. Bu işbirliği protokolü ile Nazilli Belediye Başkanlığı kendi imkanlarını iş makineleri operatörlük kurslarına sunarak, ilçe ve çevresinde bulunan iş makinesi operatörlüğü eğitimi almak isteyen vatandaşların isteklerine cevap verdi. Nazilli Belediye Başkanlığı makamında düzenlenen sertifika törenine Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akkaya, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Muhlis Sönmez ile Merkez Müdür Yardımcısı Tayfun Özkan ve kursiyerler katıldı.
3 YILDA 5. KURS BİTTİ
Nazilli Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezinin 5. kursunun meyvelerini alındığını ifade edildiğini ifade eden Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur ise; “3 yılda 5. kursumuzu bitirirken 80 kursiyerimizi de sertifika sahibi yaptık. İhtiyaç ve istekler doğrultusunda Belediyemizin makine parkurunu kullanarak bu kursları sürdüreceğiz. Arkadaşlarımızın iş sahibi olma imkanını sağladığı için Başkanımızı ve emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.
80 KİŞİ BU EĞİTİMLERDEN FAYDALANDI
Forklift İş Makinesi operatörlük kursunun Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Şantiyesinde yapıldığını ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Haftada 4 gün 6’şar saat olmak üzere toplam 72 saat pratik ve teorik eğitimi tamamlanmış olup, eğitime katılan 10 kursiyerin sınavı gerçekleştirilmiştir. Eğitime katılan tüm kursiyerler yapılan sınav sonucunda başarılı olmuş ve Nazilli Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından tanzim edilen sertifikayı almaya hak kazanmışlardır. Sertifika törenini gerçekleştirdiğimiz Meslek Edindirme Kursu açılan 5. kursumuzdur. İlk günden bugüne belediyemizin sürekli eğitim anlayışı doğrultusunda farklı sektörlerde görev yapan, meslek edinmek için eğitim almak isteyen operatörlerin bilgi donanımlarının arttırılması, iş makinelerinin güvenli çalıştırılması için yaklaşık 80 kişi bu eğitimlerden faydalanıp başarı sertifikasına sahip olmuştur. Eylül ayı itibariyle Belediyemiz ilçemiz ve çevresinde bulunan ve iş makinesi operatörlüğü eğitimi almak isteyen vatandaşlarımızı uzmanlaştırmaya yönelik eğitim çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir” dedi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com