Forlan ve İbrahim'i İstiyorum

Forlan ve İbrahim'i İstiyorum
Tayfur açık ve net konuştu...

Aldığı bayrağı 11 maçta yalnızca 1 mağlubiyet ve kazanılan Ziraat Türkiye kupasıyla zirveye taşıyan Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu Trt Spor'da yayınlanan “Basın tribünü” programında taraftarı heyecanlandıracak açıklamalar yaptı.

"AVRUPA'DA ÇOK BAŞARILI OLACAĞIZ"
İlk olarak göreve başladığı döneme değinen Havutçu şunları söyledi: "Kolay bir süreç değildi. Göreve başlarken kendime sonsuz derece güvendiğimi daha önemlisi takımıma güvendiğimi belirttim. Sezon başından beri takımla beraberim. Eksiklerimizi çok iyi biliyordum. Temel amacım takım birlikteliğini arttırmaktı. Ve kolektif bir uyumla sahaya yansıtmaktı. Arkadaşlarımızın bunu başarıyla gerçekleştirdiğini görüyorum. Oyunsal anlamda takım savunması açısından sıkıntılarımız vardı ve oyunun belirli anlarında hep birlikte rakibe baskı kuramıyorduk. Oynadığımız maçlarda bunu başardık. Ligde iyi sonuçlar aldık. Kupayı aldığımız için çok mutluyuz. Avrupa Kupalarına katılmak Beşiktaş için olmazsa olmazdı. Kulübümüzle Türkiye'yi çok iyi temsil edeceğiz.

"BASKI VARDI RAHATLADIK"

Bir kere çok zorlu bir süreçten geçtik. Büyük bir baskı vardı, rahatladık. Duygularımı belli eden biri değilim belki ama çok sevindim. Defalarca oyuncu olarak kupalar kazandım, teknik direktör olarak kazanmak bambaşka. Teknik direktörlerde hep baskı var. İster istemez hep de olacak. Biz bu baskının üstesinden geleceğiz.

"EN UFAK TEREDDÜT VARSA BAŞLAMAYALIM DEDİM"
Başkanımıza ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Başkanımıza anlaşmadan önce kendime sonsuz derecede güvenmeme rağmen kafalarında en ufak bir tereddüt varsa bu birlikteliğe başlamayalım dedim. Başkanımızın bana söylediği hiçbir tereddütümüz yok ve sonsuz güveniyoruz dedi. Camianın ve taraftarın eklentileri büyük. Bunları karşılaşacağımıza inanıyorum. Çünkü takımıma çok güveniyorum. Yönetimimiz transfer için çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki sezon hem Beşiktaş camiasının hem de taraftarın gururla seyredeceği bir takım oluşturacağız kimsenin şüphesi olmasın

"100. YILDA SORUNLU FUTBOLCUMUZ DAHA ÇOKTU"
Oyuncu olarak çok sayıda yıldız oyuncularla oynadım. 100. yılda da şampiyon olan yıldızlarla dolu kadronun kaptanlığını yaptım. Şimdi yıldızlarla dolu kadroyu yönetmekle görevliyim. Göreve geldiğimde de oyunculara şunu belirttim. Öncelikle giydiğiniz bu formanın ağırlığını taşımanız gerekiyor. Sahaya çıkan her arkadaşımız beklentilere en iyi şekilde karşılık vermek zorunda dedim. Dışarıdan bakıldığında belki takım içinde çok sorunlu arkadaşımız olduğu şekilde gösteriliyor. Ama size şunu söyleyebilirim bizim 100. yılda daha çok sorunlu arkadaşlarımız vardı. Bu takımdaki arkadaşlarımız bu formalı gururla taşıyabilecek güçte.

"ŞU AN PORTEKİZLİ YARDIMCI SÖZ KONUSU DEĞİL"
Son maçımızdan sonra yardımcı konumuzu oturup yönetimimizle konuşacağız. Şu an Portekizli yardımcı söz konusu değil. Savunmada alternatif oyuncular yaratmalıyız. Almanya'da uzun süredir takip ettiğimiz gurbetçi oyuncular ver. Türkiye'de de takımımızda olmasını istediğimiz oyuncular var. Yönetimimiz en kısa sürede u görüşmeleri sonuçlandıracaktır.

"FORLAN DÜNYANIN EN İYİLERİNDEN BİRİ"
"İBRAHİM AKIN'I DA İSTİYORUM"

Forlan dünyanın en önemli oyuncularından bir. Temaslar sürüyor. İbrahim Akın bizde daha önce de görev aldı. En beğendiğim oyunculardan biri. Mümkün olursa kadromda görmek isterim. Almeida ile Bobo'nun durumları netlik kazanmış değil. Onların durumuna göre yeni bir forvet isteyebiliriz.
Havutçu, 'Guradiola benzetmesinden ranatsız mısınız?' sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Guardiola Barcelonalı Guardiola, ben ise Beşiktaşlı Tayfur Havutçu'yum. Çok saygı duyduğum bir teknik direktör. Çok başarılı oldu. Umarım ben de onun gibi başarılı olurum.

"YABANCI HOCALAR TÜRKİYE LİGİNİ BASİTE ALIYOR"
Oyuncu olarak da antrenör olarak da çok sayıda hocayla çalıştım. Antrenör olarak Tigana, Mustafa hoca ve Schuster'le görev yaptım. Yancı hocalar Türkiye ligini basite alıyorlar. Türkiye ligi kendine has özellikleri olan bir lig. Schuster'e sezon başında izah ettim. Kendisi kadro zenginliğine güvendi belki ama istenilen sonuçlar gelmedi. Ligi basite aldıkları için beklentileri karşılayamıyorlar."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com