Formula 1 için formül aranıyor!

Formula 1 için formül aranıyor!
F1'in patronu Ecclestone, Türkiye'ye davet edilecek. İstanbul Grand Prix'sinin devam etmesi için gelirlerin artırılması planlanıyor...

Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone, Türkiye'ye davet edilecek. Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinin 2012 takviminde yer almasını sağlamak için Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile görüştü.
Formula 1'i Türkiye'de tutmak için çözüm aradıklarını belirten Tahincioğlu, “Bakan Kılıç ile yaptığımız görüşmede, Ecclestone'u Türkiye'ye davet etme kararı aldık. Aramızdaki görüşmeleri Türkiye'de bitirip bir sonuca varmak istiyoruz. Birebir görüşmenin yararlı olacağı kararına vardık” dedi.

'Eylül'e kadar bitmeli'
Bakan Kılıç'ın son yıllarda Formula 1'de yaşanan seyirci sıkıntısını aşmak istediğini ifade eden Tahincioğlu, “Formula 1'e ilginin azalması nedeniyle ticari hacim küçülmesi yaşanıyor. Bu sorunu giderirsek aynı zamanda İstanbul Park'ın yöneticisi de olan Ecclestone'un bizden istediği rakam makul hale gelecek. Bakan Kılıç, Formula 1 için verilen rakamın aynısını ödemeye devam edip, tanıtım ve promosyonlarla seyirci sayısını artırarak, Ecclestone'nun gelirini yükseltmeyi düşünüyor. Bu da mantıklı bir yaklaşım” diye konuştu.

Mümtaz Tahincioğlu, Ecclestone ile yapılacak görüşmeleri Eylül ayına kadar bitirmek istediklerini sözlerine ekledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com