Formulaz'da Vali Mutlu Rüzgarı

Formulaz'da Vali Mutlu Rüzgarı
Eyüp Belediyesi ve Eyüp Rizeliler Derneği'nin organize ettiği Formulaz Tahta Araba Şenliği'ne katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu direksiyona geçerek adeta yarışta Vali Mutlu rüzgarı esti.

Eyüp Sultan Bulvarı üzerine gerçekleştirilen Formulaz Tahta Araba Şenliği'ne AKP Milletvekili Osman Aşkın, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Eyüp Belediye Başkan adayı Remzi Aydın ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şenliğe katılan yarışmacılar, kendi tasarımları olan ilginç tahta arabaları kullandı. Lastik ayakkabı ve kıl çorap giyen yarışmacılar olası kazalara karşı kask, kolluk ve dizlik de taktı. 6 kişilik gruplar halinde start alan toplam 30 yarışmacı, bin 600 metrelik parkurda mücadele etti.

Rize'de kullanılan 'haşattule' ile start alan yarışmacılar, hem eğlendi, hem de eğlendirdi. Yarışlarda zorlanan bazı yarışmacılar, piste metreler kala yarışlardan pes ederken, bazıları da rakipleriyle el ele tutuşarak yarışmayı tamamladı. Yarışmada İsmail Avni Bayrak birinci, Recep Çakır ikinci, Muhammed Zenginal ise üçüncü oldu.(MCE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com