“Fotoğraf dostları” İznik'te buluştu

“Fotoğraf dostları” İznik'te buluştu
SANAL PLATFORMLARDA 5 BİNDEN FAZLA ÜYESİ BULUNAN FOTOĞRAF DOSTLARI TOPLULUĞU'NDAN 50'Yİ AŞKIN AMATÖR VE PROFESYONEL FOTOĞRAFÇI, İZNİK'İN TARİHİ VE TURİSTİK MEKANLARINI GÖRÜNTÜLEDİ

Eskişehir ve Kütahya'da yaşayan amatör ve profesyonel fotoğrafçılar tarafından yaklaşık 3 yıl önce kurulan Fotoğraf Dostları Topluluğu'nun (FDT) bazı üyeleri, Anadolu'nun tarihi dokusunu korumayı başarabilen kentlerinden Bursa'nın İznik ilçesinde tarihi ve turistik mekanları görüntüledi.
Topluluk Başkanı Kadir Duygulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, topluluğun 2008 yılının eylül ayında Eskişehirli ve Kütahyalı fotoğrafçılar tarafından kurulduğunu bildirdi.
Türkiye'deki fotoğraf meraklılarını bir araya getirmeyi amaçladıklarını, bu amaca uygun olarak sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla her geçen gün üye sayısını artırdıklarını belirten Duygulu, önceki yıllarda İstanbul, Eskişehir, Kütahya, Kocaeli, Ayvalık gibi tarihi ve kültürel zenginliği bulunan kentlere fotoğraf gezileri düzenlediklerini hatırlattı.
Duygulu, son fotoğraf gezisini Eskişehir ve Kütahya başta olmak üzere çeşitli illerden 50'yi aşkın amatör ve profesyonel fotoğrafçının katılımıyla İznik'te gerçekleştirdiklerini belirterek, bir gün süresince İznik'in tarihi ve kültürel dokusunu fotoğrafladıklarını kaydetti.
İznik'in Türk egemenliğine girmeden önce ve sonra dünya tarihi için önemli bir kent olduğunu belirten Duygulu, buradaki fotoğraf gezisinden büyük keyif aldıklarını ifade etti.
Sanal platformlarda 5 binden fazla üyesi bulunan topluluğa katılımın artması için fotoğrafseverlere çağrıda bulunarak ''Büyük olmak için değil mutlu olmak için toplanıyoruz'' diyen Duygulu, bundan sonraki geziyi gelecek ay Bolu'daki Yedigöller mevkisine düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com