Fotoğraf Yarışması İçin Başvurular Başladı

Fotoğraf Yarışması İçin Başvurular Başladı
Kütahya, Afyonkarahisar ve Eskişehir İl Özel İdarelerinin katılımı ile kurulan Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliği tarafından Frig Vadilerini tanıtmak amacıyla yapılan fotoğraf yarışması başvuruları başladı.

Kütahya, Afyonkarahisar ve Eskişehir İl Özel İdarelerinin katılımı ile kurulan Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliği tarafından Frig Vadilerini tanıtmak amacıyla yapılan fotoğraf yarışması başvuruları başladı.
Friglerin hüküm sürmüş olduğu, günümüzde Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya il sınırlarında kalan Dağlık Frigya/Frigya Yaylası'ndaki Frig vadilerini ve çevresindeki Frig ve Frigya kültürel mirasını sanatsal kaygılarla fotoğraflsamak olarak amacının açıklandığı fotoğraf yarışması başvuruları 13-30 Eylül 2010 tarihleri arasında yapılacağı duyruldu.
Yarışmada birinci olana 3.000 TL, ikinci olana 2000 TL ve üçüncü olana ise 1000 TL ödül verilmesi kararlaştırıldı. Sergilenecek olan 50 adet fotoğraf başına ise 100'er TL. ödül verilecek. Yarışmanın konusu, Frig kültürel mirası ve Frigya temasını işlemek üzere ”Serbest” bırakılmış olup her bir yarışmacı en çok dört fotoğrafla katılabilecek.
Yarışmaya sadece renkli sayısal (dijital) fotoğraflar kabul edilecek, bilgisayarda yapılabilecek değişiklikler poz ve keskinlik düzeltmeleriyle sınırlı olacak ve fotoğrafların kısa kenarı en az 40 cm basılabilecek şekilde TIFF formatında, 300 dpi çözünürlükte CD içinde teslim edilecektir.
Yarışmada katılım koşullarının ise; Seçici Kurul üyeleri dışında, amatör ve profesyonel bütün fotoğrafçılara açıktır. Daha önce bir yarışmaya katılıp ödül almış fotoğraflar kabul edilmeyecek, Fotoğrafların, Dağlık Frigya/Frigya Yaylasındaki Frig vadilerinde ve çevresinde çekilmiş olmaları gerekmekte, yarışmaya katılanlar bu şartnamede belirtilen bütün koşulları kabul etmiş sayılacağı, şartnamede belirtilen kurallara uymayan fotoğraflar yarışma dışı bırakılır.
Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, ünvan ve her türlü kazanımları geri alınır.
Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan, ödül almış fotoğrafların katılımının kısıtlandığı yarışmalarda böyle bir fotoğrafla ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan kişilerin yarışmalara katılımı TFSF Yarışma İlkeleri gereğince bir yıl süreyle kısıtlanır.
Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamaz olarak açıklandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com