Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Abbas ile görüştü -Filistin Devlet Başkanı Abbas: -''Artık devlet statüsü için BM Genel Kurulu'na gideceğiz''

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Abbas ile görüştü   -Filistin Devlet Başkanı Abbas:   -''Artık devlet statüsü için BM Genel Kurulu'na gideceğiz''

PARİS (A.A) - Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, ülkesinin BM Genel Kurulu'ndan artık devlet statüsü talep edeceğini söyledi.
     Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile yaptığı görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Abbas, ''Biz artık devlet statüsü için BM Genel Kurulu'na gideceğiz. Maalesef BM Güvenlik Konseyi'nde devlet olarak tanınma için gerekli oyu toplayamadık''dedi.
     İsrail ile görüşme masasına oturamamaları halinde BM Güvenlik Konseyi'ne başvurularının kaçınılmaz olduğunu ifade eden Abbas, tarihte İsviçre ve Vatikan'a devlet statüsünün de bu yolla açıldığı görüşünü dile getirdi.
     Abbas, Fransa'nın da artık Filistin'i devlet olarak tanımasının zamanının geldiğini söyledi.
     Hollanda ise barış görüşmelerinin tekrar başlayabilmesi için ülkesinin gerekli girişimlerde bulunmaya hazır olduğunu söyledi.
     Hollande, ''Filistin'in, müzakere sürecinin ardından tanınması için gerekli adımların atılması gerektiğini'' kaydetti.
    
     Muhabir: Paris
     Yayıncı: Murat Taydaş (PARİS)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com