Fransa'daki kuşatma hala sürüyor

Fransa'daki kuşatma hala sürüyor
Fransa'nın Toulouse kentindeki saldırıların sorumlusu olduğu iddia edilen şüphelinin yakalanması için, dün sabah saatlerinde polis tarafından başlatılan kuşatma sürüyor.

Polis, şüphelinin yaşadığı apartmanın bulunduğu mahalledeki gaz, elektrik ve suyu kesmiş durumda.

Şüpheliyi psikolojik baskı altında tutmak isteyen polisler, hiç bir çatışmaya girmeden saldırıların sorumlusu olduğu tahmin edilen kişinin teslim olmasını bekliyor.

Dün geç saatlerde, şüphelinin bulunduğu apartmandan üç patlama sesi gelmişti.

Fransa'daki terör uzmanları, bu ses bombalarının, şüphelinin psikolojik durumunu bozmak ve direncini kırmak amacıyla bilinçli patlatıldığı görüşünde.

Bu arada polisin, ilk kez apartmana girme girişimi sırasında, şüphelinin silahla ateş açarak karşılık vermesi üzerine, geri çekildiği bildirildi

İçişleri Bakanı Claude Gueant, dün yaptığı açıklamada, şüpheliyi sorgulayıp adalete teslim edebilmek için canlı yakalamayı istediklerini söylemişti.

Afganistan'da eğitim aldığı bildirilen Cezayir asıllı şüpheli genç, üç ayrı saldırıda 7 kişiyi öldürmekle suçlanıyor.

İçişleri Bakanı: ''Şüphelinin hala sağ olduğundan emin değiliz''

Fransa İçişleri Bakanı Claude Gueant, Toulouse kentindeki saldırıların sorumlusu olduğu iddia edilen şüphelinin hala sağ olduğundan emin olmadıklarını söyledi.

RTL radyo kanalına konuşan Fransız bakan, dün geceden bu yana şüpheliyle polisinin temas kuramadığını belirterek, ''Onun hala sağ olduğundan emin değiliz'' dedi.

Fransız bakan, daha önce teslim olacağını söyleyen şüphelinin dün akşam itibarıyla ''elinde silahıyla ölmek'' gibi bir duyguya kapılmış olabileceğini ifade etti.

Şüphelinin canlı yakalanıp adalete teslim edilmesinin öncelikli hedefleri olduğunu ifade eden Fransız bakan, ''Onun hala hayatta olduğunu umut ediyoruz. Ancak, garip olan uzun zamandır tepki vermedi. Özellikle, dün pencerelerin polis tarafından bombayla patlatılmasının ardından kendisiyle temas kuramadık. Patlamadan sonra iki adet silah sesi duyduk. Bunun ne anlama geldiğini de anlamadık'' dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com