Fransa'daki saldırgan öldürüldü

Fransa'daki saldırgan öldürüldü
Fransa'nın Toulouse kentinde 10 günde yedi kişiyi öldürdüğü iddia edilen Muhammed Merah'a yönelik dünden beri devam eden operasyon tamamlandı ve zanlı öldürüldü.

Üçü Müslüman, dördü Yahudi yedi kişiyi öldürdüğü öne sürülen Merah’a yönelik operasyon, 32 saat sürdü. Operasyonda üç polis yaralandı.

Cezayir asıllı bir Fransız vatandaşı olan Merah'ın düzenlediği saldırılar, Fransa kamuoyunda ve dünyada büyük yankı bulmuştu. Merah, son 10 gün içerisinde üçü Kuzey Afrika kökenli Fransız askeri, diğerleri ise Yahudi olmak üzere yedi kişiyi vurarak öldürmüştü.

Derinleştirilen soruşturma sonucunda bulunan ipuçları Fransız polisini, Toulouse kentinde Merah'ın yaşadığı eve yönlendirdi. Evi dün ablukaya alan polis, Merah'ın silahlı direnişiyle karşılaştı ve operasyonda zaman zaman çatışmalar da yaşandı.

Operasyonun devam ettiği saatlerde France 2 televizyonu, Merah'a ait olduğunu iddia ettiği bazı görüntüler yayınladı. Böylece dünya kamuoyu son yılların en çok dikkat çeken saldırganıyla tanışmış oldu. France 2 televizyonunun yayınladığı görüntülerin nerede ve ne zaman çekildiği bilinmiyor.

Merah'ın Afganistan'da eğitim aldığı ve el Kaide örgütü üyesi olduğu ortaya atılan iddialar arasında. Ayrıca tespit edilmeseydi saldırganın, dün Toulouse’da bir askeri ve iki polisi öldürmeyi planladığı da ifade ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com