Fransa’dan ABD’ye destek geldi

Fransa’dan ABD’ye destek geldi
Fransa Amerika’ya destek verdi ve ABD’nin kanıtlarının güçlü olduğunu, Şam rejiminin kimyasal silah kullandığını açıkladı.

Başbakan Jean-Marc Ayrault, hükümetin elindeki bütün kanıtların Şam rejiminin, Suriye halkına karşı kimyasal silah kullandığını açık bir şekilde gösterdiğini söyledi. Başbakan, hükümetin elindeki bütün kanıtlarını diğer siyasi parti temsilcileriyle de paylaşılacağını bildirdi. Ayrault, hükümetin elindeki kanıtların paylaşılmasından sonra "kabul edilemez" olarak nitelediği saldırı ile ilgili gerçeklerin daha iyi anlaşılacağını ifade etti.
 
"1 TON MADDE VAR"
 
Basın, Fransız gizli servisinin 21 Ağustos'taki kimyasal saldırı ile ilgili olarak elinde ciddi kanıtlar olduğunu yazdı. Yine İstihbarat servisi yetkililerine atıfta buluna basın,Suriye yönetimin elinde kimyasal silah olarak kullanılabilecek bin ton madde olduğunu belirtti ve bunun kimyasal silah stoku açısından önemli bir miktar olduğu görüşünü dile getirdi.
 
4 EYLÜLDE MASAYA YATIRILACAK
 
Fransa'da Parlamento, 4 Eylül'de Cumhurbaşkanı François Hollande’ın çağrısı üzerine, Suriye krizini görüşmek üzere olağanüstü toplanacak. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com