Fransa'nın kararına inat!

Fransa'nın kararına inat!
Fransa Büyükelçiliği karşısına yerleştirilmesi planlanan Cezayir Anıtı'na buton koyalım, gelen geçen bassın!

 

Gökçek, gazetecilerin "Fransa Büyükelçiliği karşısına yerleştirilmesi planlanan Cezayir Anıtı" ile ilgili sorularını yanıtladı.
 
Fransa’ya değil doğrudan doğruya Cumhurbaşkanı Sarkozy ve onun gibi düşünenlere karşı ciddi bir tepki koyabilmek amacıyla pek çok düşünceleri olduğunu dile getiren Gökçek, "Bu tepki Fransızlara karşı değil, tüm Fransızları bu manada hedef almak son derece yanlış olur, çünkü bu karara karşı çıkan pek çok Fransız var. Dolayısıyla bizim tepkimizin Sarkozy’e karşı olduğunu ortaya koymak lazım" dedi.
 
Türkiye’nin "Ermeni katliamı" ile suçlanmasının kabul edilemeyeceğini vurgulayan Gökçek, "Cezayir başta olmak üzere dünyanın dört bir tarafında, hatta Türkiye’de Gaziantep’te bile Fransız mezaliminin meşhur olduğunu" söyledi.
 
İlköğretim ve lise eğitimini Gaziantep’te yaptığını anlatan Gökçek, "Bu yıllarımızı hep Fransız mezalimini öğrenmekle geçirdik. Dolayısıyla bu mezalim dünyanın her tarafında Fransızlar tarafından yapılmıştır. Bizim de karşı atak olarak dünyaya bunu duyurmamız lazım. Bunu işittirmemiz lazım. Bunun için de sembol olarak bir Cezayir Anıtı’nı Türkiye’ye dikelim’ dedik" diye konuştu.
 
Yaklaşık 6-7 yıl önce "Ermeni Soykırımını İnkar Tasarısı" gündeme geldiğinde Fransa’nın Cezayir’de yaptığı katliamı simgeleyen bir anıt maketi yaptırdığını ve Belediye Meclisine sunduğunu anımsatan Gökçek, şöyle devam etti: "O maketi daha sonra ben Cezayir elçisine hediye ettim, onun odasında durur maket. Şimdi kısmetse o maketi yeniden ilk Belediye Meclisi toplantısında önerge olarak gündeme getireceğiz ve komisyona havale edeceğiz. Sonra şubat ayının sonunu bekleyeceğiz. Şubat ayının sonuna kadar eğer senato bu konuyu ele almaz veya ele alır da reddederse, tekrarlıyorum bizim gayemiz ülkeler arası çatışma değil, anıtı dikmeyiz. Şubat ayına kadar böyle bir karar çıkarsa, sadece anıt değil neler yaptığımızı çok daha iyi görürsünüz. Çünkü bunu takip eden pek çok etkinliğimiz daha olacak. Hazırladığımız etkinliklerimiz var."
 
"Buton koyalım, basıldığında Cezayir Marşı çalınsın"
 
Konuya ilişkin sivil toplum örgütlerine de büyük görevler düştüğüne işaret eden Gökçek, şunları kaydetti: "Bu olayı tepkisiz bırakmak kesinlikle mümkün değil. Saygısızlık yapan karşılığını almalı. Ben yıllarca, binlerce kez yurt dışından gelen başbakan, devlet başkanı karşıladım. Hiçbirine karşı bir saygısızlık yapmadım. Ama Sarkozy’nin özellikle Sayın Abdullah Gül’e karşı yaptığı saygısızlığı, Türkiye’ye geldiğinde karşılıksız bırakmadım. Bu da gerçekten o zaman ses getirdi. Fransa’da bile bütün gazetelerde söz konusu oldu. Sarkozy’nin yaptığı yanına kalmayacak.
 
Bize düşen en büyük görevin bu seçimde Sarkozy’i göndermek olduğuna inanıyorum.
 
Çünkü Fransa’da Ermeniler varsa Türkler de var. Fransa’da Müslümanlar da var.
 
Onların da oyları var. İnşallah onların oyları da Sarkozy’i iktidardan gönderecek." Bir gazetecinin "Anıta buton konulup konulmayacağına" ilişkin sorusunu yanıtlayan Gökçek, "Çok değişik şeyler yapacağız. Benim düşündüğüm şeylerden birisi, oraya bir buton koyalım. Basıldığında Paris elçiliğinin karşısında her zaman Cezayir Marşı çalınsın" diye konuştu.
 
Ayrıca başta Fransa Büyükelçiliği karşısı olmak üzere Ankara’nın değişik yerlerine de değişik kiosklar koymayı planladıklarını ifade eden Gökçek, bu kiosklarda Fransa’nın dünyanın dört bir yanında yapmış olduğu zulümlerden örneklerin sergileneceğini açıkladı.(SYE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com