Fransız Kız Müslüman Oldu!

Fransız Kız Müslüman Oldu!
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Türk gencine aşık olan Fransız kızı müftülüğe başvurarak Müslüman oldu...

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Türk gencine aşık olan Fransız kızı müftülüğe başvurarak Müslüman oldu.
Fransa'da tanışarak birbirlerine aşık olan Gedizli Ali Öztürk (24) ile Melisa Stessy Ramon (21) Türkiye'ye tatile geldiler.
Gediz'in Gürlek beldesinde oturan Ali Öztürk'ün ailesini ziyaret eden gençler çok iyi anlaştıklarını ve evlenmeyi düşündüklerini söylediler. Tatilde nişanlanan Ali Öztürk ile Melisa Stessy Ramon yakın zamanda düğün yapacaklarını belirttiler.
Ali Öztürk ve akrabaları ile tanıştıktan sonra Müslüman olmaya karar veren genç kız Melisa Stessy Ramon, Gediz Müftülüğüne müracaatta bulundu.
Sevdiği genç Ali Öztürk ile birlikte İlçe Müftüsü Mustafa Kocagöz'ün makamına gelen Melisa Stessy Ramon, Katolik hıristiyan olarak yetiştiğini, çok Ali sayesinde İslam Dinini tanıyarak Müslüman olmaya karar verdiğini söyledi. Kendi isteğiyle Müslüman olmak istediğini ifade eden Melisa Stessy Ramon'a, İlçe Müftüsü Mustafa Kocagöz tarafından önce İslam dininin esasları ve güzellikleri anlatıldı. Müftü Kocagöz ve şahitlerle birlikte Tevhid ve Şehadet kelimelerini okuyarak Müslüman olan Melisa Stessy Ramon'a Sıla adı verildi. İslam dinini seçmekten ve Sıla ismini almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Melisa Stessy Ramon, 'Ali'yi çok seviyorum. Türk ve Müslüman geleneklerini de çok beğeniyorum. Herkese teşekkür ederim' dedi.
Fransız gelin adayı Sıla'ya, Müftü Kocagöz tarafından Kuran Meali, Türkçe-Fransızca dillerinde yazılmış dini kitaplar ve DVD'ler hediye edildi.
İlçe Müftüsü Mustafa Kocagöz, 'Bu güne kadar Müftülüğümüze baş vuran 6 yabancı bayan ile 2 erkek Müslüman oldu. Müftülüğümüze başvurarak Müslüman olan 8. kişi Sıla hanımefendi oldu. Yakında evlenmek isteyen Sıla ve Ali kardeşlerimize huzurlu ve mutlu bir yuva kurmalarını diliyorum' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com