Fransızlar bile saçma buldu! (VİDEO)

Fransızlar bile saçma buldu! (VİDEO)
Fransızlar da dün Fransa Ulusal Meclisinde onaylanan "soykırım yasasına inkar edenlere ceza" yasasını çok saçma buldular.

Fransızlar aniden gündeme getirilen yasayla Türkiye suçlanıyorsa "Fransa da soykırım suçlusudur" dediler. Fransızlar "böyle bir yasanın gündeme taşınması çok komik böyle hareket edilirse bütün dünya ülkeleri soykırım suçlusudur. Her ülke asırlar öncesi insanlık suçu işlemiştir. Türkiyenin suçlanması popülist bir yaklaşım. Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy önümüzdeki yıl Nisan ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi oy kazanmak ve Türkiyenin AB sürecini olumsuz etkilemek için yapıyor." İfadelerini kullandılar.

 
DHA mikrofonuna konuşan Fransızlar yasayı şöyle yorumladılar: 
 
Anna Koekl (Ev kadını): "Yasa bence iktidarın seçim parolası, oy kazanmak için yapılan bir girişim güzel bulmuyorum.  Yasayla Türkiye suçlanmak isteniyor aynı zamanda Türkiyenin AB sürecin önünü  tıkanmasına yol açacak. Neden şimdi bu yasayla Türkiye'yle uğraşılıyor çok komik buluyorum."
 
Nicki  Rogol  Brandler (Kuaför): "Tarihi meseleler siyasete alet edilmemeli? Maalesef Fransa siyasetle, tarihi oyunlar oynuyor bu hiç güzel değil."
 
Charls  Burkhart (Esnaf): "Yasa ve onaylama çok saçma Fransa herhalde Cezayir?de yaptıklarını unuttu. Türkiye"yi suçlamasınlar yapılanlar doğru değil, yasayı da protesto ediyorum." 
 
Ciarla Patricia (İşçi): "Çalıştığım için yasayı duymadım sizden öğreniyorum. Böyle tarihi olaylar yerine güncel konular için yasalar yapılmalı tecavüz, cinayet, pedofil suçlarına daha ağır cezalar verilmesi için yasalar yapılmalı. Aynen Amerika gibi. Avrupa'da cezalar çok hafif."
 
Patrick  Doniat (Emekli): "Yasayı normal  bulmuyorum neden Türkler birden soykırımcı oldu hiç duymadım, şayet Türkler soykırımla suçlanıyorsa Ermeniler de o kadar soykırım suçlusudur.  Unutulmuş tarihi meselereri gündeme getirirseniz  dünyada soykırım yapmayan ülke kalmaz.  Zaten Fransızlar da Türklerin soykırım yaptığına hiç inanmıyor  çok gülünç bir yasa. Yasayı çıkaranlar Fransızlar Cezayir'de acaba ne yaptı?  Yapılanlar soykırım değil mi." 
 
Graul Jean-Marc (Kafe sahibi): "Ben bir Türk dostuyum ve Türkleri seviyorum böyle bir yasa saçma olduğu gibi tabii desteklemiyorum. Türkleri  ve özellikle Türk mutfağı ve rakıyı  çok seviyorum. Yasayı  gülerek karşılıyorum."
 
İsabelle Tixador (İşçi): "Çıkan yasa düpedüz siyasi, siyasiler  kendi çıkarları için başka ülkeleri suçluyor adil bir yaklaşım değil".
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com