'Frig Vadileri' bisiklet yarışı tamamlandı

'Frig Vadileri' bisiklet yarışı tamamlandı
Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir illerini kapsayan Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliğince düzenlenen etkinliklerden ikincisi olan Frig Vadileri Dağ Bisikleti Yarışı tamamlandı.

Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir illerini kapsayan Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliğince düzenlenen etkinliklerden ikincisi olan Frig Vadileri Dağ Bisikleti Yarışı tamamlandı.

Eskişehir ili sınırları içerisinde bulunan Yazılıkaya'dan start alan Frig Vadileri Dağ Bisikletleri Yarışı, 75 kilometrenin sonunda Afyonkarahisar'ın İhsaniye İlçesine bağlı Döğer Kasabası'nda sona erdi. 6 kategoride gerçekleştirilen Frig Vadileri Dağ Bisikletleri yarışını 2 saat 53 dakikalık derece ile Ankaralı sporcu Zülfü Karabulut birinci olarak bitirirken, 2 saat 56 dakikalık derece ile Aksaraylı sporcu Kamil Akalp ikinci ve 3 saat 6 dakikalık derece ile Antalyalı sporcu Mustafa Şirin üçüncü olarak finişi gören sporcu oldu.
Elitmen, U-23 ve 30 yaş üzeri kategorilerinde yarışan sporcular 75 kilometrede pedal çevirirken, bayanlar, junyor ve 40 yaş üzeri kategorilerinde yarışan sporcular da Büyük Yayla mevkisinde starta ulaştılar.
'ÇOK BÜYÜK DESTEK VERDİLER'
Döğer Kasabası vatandaşlarının büyük bir ilgi ile seyrettikleri yarışmalara katılan sporcular, tarihi Döğer Kervansarayı'nda düzenlenen tören ile ödüllerini aldılar. Ödül töreni öncesinde bir konuşma yapan Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, Bölgenin Türk ve dünya kamuoyuna tanıtılmasını amaçladıklarını belirterek, bölgeyi turizme açmayı hedeflediklerini belirtti. Bir süre önce fotoğraf yarışmasının yapıldığını dile getiren İmga, ikinci bir etkinlik olarak da Frig Vadileri Dağ Bisikleti Yarışı'nın yapıldığını ve katılımcıların da parkurdan çok memnun olduklarını belirtti. İmga, 'Katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarımıza büyük destek verdiler. İnanıyorum ki vadinin tanıtımı noktasında çok büyük katkıda bulundular. İlk yarışmanın hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonraki yıllarda daha yüksek katılımların çıkarılmasını bekliyorum' dedi.
Konuşmaların ardından katıldıkları kategorilerde derece elde eden sporculara ödülleri takdim edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com