Frig Vadisi'nde ders

Frig Vadisi'nde ders
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tezli Yüksek Lisans öğrencilerine, ''Görsel Sanatlar ve Müzeler'' dersi, Frig Vadisi'nde verildi.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tezli Yüksek Lisans öğrencilerine, ''Görsel Sanatlar ve Müzeler'' dersi, Frig Vadisi'nde verildi.

DPÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sosyal Bilimler Enstitüsü Grafik ve Resim Anasanat Dalı yüksek lisans öğrencilerine, Yrd. Doç. Dr. Levent Mercin'in yürüttüğü ders kapsamında Frig Vadisi'ne eğitim amaçlı gezi düzenlendi.
Resim ve Grafik Anasanat Dalı Başkanları Doç. Dr. Lale Altınkurt ve Yrd. Doç. Dr. Mahmut Ayhan'ın da katıldığı gezide öğrencilere, Kütahya, Eskişehir ve Afyonkarahisar il sınırlarında yer alan Frig Vadisi'nde, Frig medeniyetinden kalan anıt, kabartma ve yerleşim yerlerini inceleme ve fotoğraflarını çekerek belgeleme imkanı sağlandı.
Yrd. Doç. Dr. Mercin, yaptığı açıklamada, Frig Vadisi'ndeki ders sırasında çektikleri fotoğraflarla bir sergi açmayı düşündüklerini belirterek, bu fotoğraflardan yola çıkıp ''geçmiş uygarlıkların izlerinin günümüz sanatına yansıtılmasını'' amaçlayan uygulama çalışması yapacaklarını bildirdi.
Öğrenciler de bu geziden duydukları memnuniyeti ifade ederek, şunları kaydetti:
 ''Dersimizi tarihi ve kültürel zenginliğin olduğu Frig Vadisi'nde uygulamalı olarak yaptık. Hem çok hoş vakit geçirdik hem de tarihi ve kültürel zenginliğimizi inceledik. Dolayısıyla bu gezi Güzel Sanatlar Fakültesi yüksek lisans öğrencileri olarak bizlerin görsel zenginliğimizi görmemizi sağlayan ve ufkumuzu açan güzel bir gezi oldu. Bol bol fotoğraf ve video çekimi de yaptık. Buradan elde ettiğimiz fotoğraf ve izlenimler bizim için çok önemli bir kaynak oldu.''
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com