FRİGKÜM Meclis Toplantısı Kütahya'da yapıldı

FRİGKÜM Meclis Toplantısı Kütahya'da yapıldı
Frig Vadisi'nin canlandırılması ve turizme kazandırılması amacıyla kurulan Kütahya, Afyonkarahisar ve Eskişehir illerini kapsayan, Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliği'nin Meclis Toplantısı Kütahya'da yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan Birlik Başkanı ve Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, ''Bölgemizdeki kültürel mirasın korunması amacıyla yapılacak çalışmalar kapsamında kültürel mirası ortaya çıkartmak için bilimsel araştırma ve yayınlar yapmak, sempozyum, panel gibi etkinlikler düzenlemek ve tanıtım faaliyetleri yürütmek amacıyla kurulmuş olan birliğimizin Kasım ayı Meclis toplantısını yapıyoruz. Meclis toplantısında gündemimiz gereği 2014 yılı Mali yılı bütçemizi görüşüp karara bağlayacağız. Birlik encümenimize 6 üye seçimi yapacağız. Yine plan bütçe komisyonunda görev yapmak üzere 3 üye seçeceğiz ve Birlik Başkanlığının da Eskişehir ilinden Kütahya iline devredilmesi ile ilgili konuyu karara bağlayarak bugünkü toplantımızı sonuçlandıracağız. Birliğimiz imkanları ve bütçesi nispetinde, geçtiğimiz aylarda bölgemizin kültürel mirasının tanıtımına yönelik güzel faaliyetler yapmıştır. Ben emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Eminim bundan sonrada yine Kütahya Valiliğimizin önderliğinde yine üç ilimizi ilgilendiren bu birliğin faaliyetlerinin daha da artarak devam edeceğine, bölgemizin kültür-turizm potansiyelinin değerlendirilmesi noktasında güzel hizmetlere vesile olacağına olan inancımızı da bu arada belirtmek istiyorum. Verimli bir toplantı dileğiyle tekrar hepinize sevgiler saygılar sunuyorum. Bize bugüne kadar gösterdiğiniz destekten dolayıda başta sayın Valilerimiz olmak üzere birlik üyelerimize teşekkür ediyorum'' dedi.
Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'nın ardından söz alan Afyon Valisi Sayın İrfan Balkanlıoğlu'da, ''Eskişehir Valimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kütahya Valimize de yeni görevleri hayırlı uğurlu olsun diyorum. Dönüşümlü başkanlık sitemi de iki yıl süre ile Kütahya olacak'' diye konuştu.
Kütahya Valisi Şerif Yılmaz da toplantıda ki konuşmasında şunları ifade etti: ''Tüm Meclis Üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve ilimize hoş geldiniz diyorum. Biz bölge olarak bir bütünüz. Bölgenin bir bütün olarak değerlendirilip, az önce ifade edildiği gibi, gerek meclis üyesi, gerek yönetim kurulu ve gerekse birlikte görev alan personel arkadaşlarıma hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yapılan her hizmet bölgeye, bölge insanına yapılan bir hizmettir. Bugün belki bir nöbet değişimimiz olacak ve bu değişim yasadan kaynaklanan bir durumdur. Ama burada asıl olan hep beraber bu işin yürütülmesidir. İnşallah bundan sonrada hep beraber bu hizmeti bölgemize vermeye gayret ederiz. Bende başta valilerimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.'' (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com