FRİGKÜM Toplantısı Afyon'da Yapıldı!

FRİGKÜM Toplantısı Afyon'da Yapıldı!
Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir illerini kapsayan ve Frig Vadisi'nin canlandırılması ve turizme kazandırılması amacıyla Bakanlar Kurulu kararıyla kurulan, Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliği'nin (FRİGKÜM) Birlik Encümen Toplantısı,

Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir illerini kapsayan ve Frig Vadisi'nin canlandırılması ve turizme kazandırılması amacıyla Bakanlar Kurulu kararıyla kurulan, Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliği'nin (FRİGKÜM) Birlik Encümen Toplantısı, Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesine bağlı Döğer beldesinde gerçekleştirildi.
Frig Vadisi alanında bulunan Döğer beldesinde, Birlik Başkanı Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga'nın başkanlığında yapılan toplantıya, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, Afyonkarahisar'ın İhsaniye Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya FRİGKÜM Encümen üyeleri katıldı.
Toplantıda, Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga birliğin çalışmaları hakkında üyelere bilgiler verdi.
FİRİKÜM Encümen toplantısı gündem maddelerinde bulunan, Frig Vadileri belgesel çalışmaları yaptırılması ve vadilerde yapılabilecek havacılık ve atlı sporlarla ilgili çalışmalar yapılması konuları ele alındı.
Frig vadilerinde bisiklet turları ve balonlarla seyahat düzenlenmesi için gerekli görüşmelerin yapılmasına karar verilirken, bu tür etkinliklerde, muhtarların, öğrencilerin ve halkın yardımcı olması amacıyla bilgilendirme toplantıları ve eğitimler düzenlenmesine karar verildi.
Toplantıda ayrıca, Frig vadilerinin tanıtımı amacıyla broşürler hazırlatılması ve bu broşürlerin, otogarlar, müzeler, okullar ve halkın daha çok bulunduğu bölgelerde dağıtılması kararlaştırıldı.
Birlik toplantısında Frig vadisi için yapılması planlanan belgesel çalışmaları ile ilgili Afyon Kocatepe Üniversitesi Halk Bilim Merkezi Müdürü Rıfat Yağmur tarafından sunum eşliğinde bilgiler sunuldu.
Toplantıda, Birlik Başkanı Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, Mülkiye Başmüfettişi Mehmet Çelik, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel Afyonkarahisar İli İhsaniye İlçesi Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya FRİGKÜM Encümen üyeleri bilgi alış verişinde bulunarak bölgenin tanıtımı ve geliştirilmesi ile ilgili görüşlerini bildirdiler.
Döğer Kervansarayı'nda yapılan toplantının ardından Döğer bölgesinde bulunan tarihi ve turistik mekanlar ile bölgede bulunan Emre Gölü FRİGKÜM Encümen üyeleri tarafından gezildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com