FRİGKÜM Toplantısı Eskişehir'de yapıldı!..

FRİGKÜM Toplantısı Eskişehir'de yapıldı!..
Frigya Kültür Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliği Encümen Toplantısı, Eskişehir Valiliği Toplantı Salonu'nda yapıldı.

Frigya Kültür Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliği Encümen Toplantısı, Eskişehir Valiliği Toplantı Salonu'nda yapıldı.
Toplantıya Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, ile encümen üyeleri katıldı.
Toplantı'da gündem maddelerinde yer alan ilgili belediyelerin de birlik üyeliğine alınması, birlik teknik personel çalışmalarının değerlendirilmesi, Foto Safari için çalışmalar yapılması konuları görüşüldü.
Frig Vadileri'nde düzenlenecek Foto Safari için gerekli çalışmaların yapılması ve Frig Vadileri Tanıtım Filmi çekilmesi kararlarının alındığı toplantıda ayrıca, Kütahya Belediyesi tarafından Frigya Kültür Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliği'ne yapılan birlik üyeliğine katılma teklifi görüşüldü. Encümen üyelerince, teklifin prensip olarak olumlu bir şekilde değerlendirilmesinin ardından, katılım şartları ve diğer hususların tekrar görüşülmek üzere bir sonraki toplantının gündemine alınmasına karar verildi.
Gündem maddelerindeki konuların görüşülmesiyle sona eren toplantının ardından Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu ile encümen üyeleri, hizmete açılması için teşhir çalışmalarının devam ettiği Kültür ve Turizm Bakanlığı Eskişehir Eti Arkeoloji müzesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundular.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com