Frigküm toplantısı yapıldı

Frigküm toplantısı yapıldı
Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliği'nin (FRİGKÜM) encümen toplantısı Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde yapıldı.

Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliği'nin (FRİGKÜM) encümen toplantısı Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde yapıldı.
İhsaniye ilçesinde bağlı Gazlıgöl beldesindeki Hilal Termal'de yapılan toplantıya, Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir başkanlık yaptı. Birlik üyeleri; Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ilgili daire müdürlerinin katıldığı toplantının açılışında konuşan Eskişehir Valisi Koçdemir, birliğin başkanlığı belli sürelerle tüzük gereği devir edildiğini söyledi.
Kurulduğu günden itibaren Afyonkarahisar Valisi'nin başkanlık yaptığını dile getiren Koçdemir, o dönem içerisinde önemli çalışmaların yapıldığını, daha sonra Eskişehir'in devraldığını kaydetti. Bu dönemde de çalışmaların kaldığı yerden devam edeceğini anlatan Koçdemir, "Termal bölgenin tamamını gezip inceleme fırsatı olmadı ama artık günümüzde alternatif turizm imkanlarına büyük bir talep var. Keza nüfusun yaşlanması ve sağlık unsuru turizmde önemli bir yer kazanmaya başlamıştır. Termal turizm bunları bir araya getiren gelecek vadeden bir alan olarak gözükmektedir. Burada Afyon bu alanda yatırımlarına bakıldığında tecrübelerinden yararlanılmak istenilen bir ildir. Önümüzdeki dönemlerde ben termal yatırımların bölgemizde oldukça artacağına inanıyorum. Frig Vadisi'nde ki kaçak yapılaşmalar daha fazla yakından takip edilecek ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın verdiği imar izni noktasında çalışma yapılacaktır" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com