FSM ve Haliç'te son durum!

FSM ve Haliç'te son durum!
Haliç Köprüsü'nde dün sabah 05.00'da başlayan çalışmalara gece saatlerinde ara verilirken, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde (FSM) dün 00.00'da başlayan çalışmalar devam ediyor.
Karayolları görevlilerinden alınan bilgiye göre Haliç Köprüsü'nde başlayan asfaltlama çalışmasına eski asfaltı kazıma işlemiyle başlandı. Kazınan asfaltın yerine önce kum atılacak ardından da yeni asfalt dökülecek. Ancak kum dökme işlemi, nemli havada asfaltın tutamayacağı gerekçesiyle yapılamıyor. Köprü çelik olduğu için yapılan çalışmanın nem görmemesi ve sıcak havada yapılması gerekiyor. Ayrıca köprüdeki bakım onarım çalışmaları, uygulanacak asfaltın özellikleri sebebiyle, gündüz saatlerinde yapılmasını zorunlu kılıyor.Ekipler bu nedenle Haliç Köprüsü'ndeki çalışmalara ara verdi. Ayrıca yapılan çalışmaların zarar görmemesi için çalışma olmamasına rağmen köprünün bir kısmı trafiğe kapalı tutuluyor.
 
FSM'DE ASFALT KIRMA İŞLEMİ DEVAM ETTİ
 
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na geçişte dün gece 2 şeritte başlanmıştı. Gece saatlerinde de şeritlerde çalışmalar devam etti. Bir işçi, iş makinası ile gece boyunca asfalt kırma işlemi gerçekleştirdi. FSM'de karşı yönden ek şerit uygulamasına başlanarak, bir şerit Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası geçişi için ayrıldı. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com