Fuar açıldı...

Fuar açıldı...
Kütahya'da, ''35. Kütahya Dumlupınar El Sanatları ve Ticaret Fuarı'' açıldı.

 Kütahya'da, ''35. Kütahya Dumlupınar El Sanatları ve Ticaret Fuarı'' açıldı.

 Kütahya'da, ''35. Kütahya Dumlupınar El Sanatları ve Ticaret Fuarı'' açıldı.
     Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça açılış töreninde, Kütahya'nın, bölgesindeki stratejik konumu, tarihi ve kültürel zenginlikleri, doğal termal kaynakları, madenleri, tarım ve hayvancılık potansiyeliyle ayrıcalıklı olduğunu söyledi.
     Bu kaynakların yeterince tanınıp tanıtılamadığını belirten İça, göreve geldiği 2004 yılından bu yana tanıtımda en önemli etkinlik olan fuar organizasyonlarına önem verdiklerini bildirdi.
     İça, fuarın kapalı alan kapasitesini 5 bin 80 metre kareye çıkarıp çevre düzenlemesini gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:
     ''Ortaya bir iddia ve hedef koyduk. (Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Kütahya'yı içine alan İç Batı Anadolu Bölümü'nün bölgesel fuar alanı olmalıdır) dedik. Bu hedefe hemşehrilerimiz ve girişimcilerimizle adım adım yaklaşmaktayız. Kütahya, sadece geleneksel fuarımızla değil, yer altı ve yer üstü kaynaklarımıza uygun ihtisas fuarlarıyla bölgesel cazibe merkezi olacaktır. Kütahya Tarım Hayvancılık Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarının ilkini geçen nisan ayında yaptık ve bölgemizde çok büyük ilgi uyandırdı. Ekim ayında da eğitim ve kitap fuarı düzenleyeceğiz.''
     Turizm ve fuarcılık denilince ulaşım, yol ve konaklama tesislerinin yeterliliğinin akla geldiğine işaret eden İça, tamamlanmakta olan bölünmüş kara yolları, hızlı tren bağlantısı, kamulaştırması devam eden bölgesel Zafer Havalimanı'nın yanı sıra yeni tesislerle artan konaklama imkanının, Kütahya'da önemli bir boşluğu doldurduğunu dile getirdi.
     İça'nın konuşmasının ardından Kütahya Türk Ocağı Mehter Takımı konser verdi.
     Daha sonra İça, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı ve AK Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu birlikte kurdeleyi kesilerek fuarın açılışı gerçekleştirdi.
     Katılımcılar, açılışın ardından fuardaki stantları gezdi.
     Bu arada, açılış töreni öncesinde Cumhuriyet Caddesi'nde Belediye Başkanı İça ve vatandaşların katılımıyla kortej yürüyüşü yapıldı.
     Otomotiv, inşaat, gıda gibi sektörlerden yaklaşık 300 katılımcı firmanın yer aldığı fuar kapsamında 6 Ağustosta Mithat Körler, 12 Ağustosta Sinan Yılmaz ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) kolbastı grubu, 14 Ağustosta Yusuf Güney, 15 Ağustosta pop müzik sanatçısı Canan tarafından konserler verilecek.
     Yerel sanatçılar ve mehter grubu konserleri, ilçe geceleri, lunapark, go-kart, defile ve animasyonlara da yer verilecek fuar, 15 Ağustosta sona erecek.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com