Fuar ve KongreMerkezi Oluyor!..

Fuar ve KongreMerkezi Oluyor!..
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, eski otogarın bulunduğu alan ile ilgili yaptığı açıklamda, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe başkanlığında gerçekleştirdikleri Çinigar Encümen toplantısında yeni bir karar aldıklarını, eski otogarın bulunduğu alanın fuar

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, eski otogarın bulunduğu alan ile ilgili yaptığı açıklamda, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe başkanlığında gerçekleştirdikleri Çinigar Encümen toplantısında yeni bir karar aldıklarını, eski otogarın bulunduğu alanın fuar ve kongre merkezi, alış-veriş merkezi, otel ve yeşil alan olarak yeniden inşaa edilmesi yönünde çalışmalara başladıklarını söyledi.

Çinigar İşletme Birlik Müdürlüğü tarafındn eski otogar teisislerinin 6 aylık süreyle komple kiraya verilmesi için Kütahya Valiliği'nde yapılan ihaleye kimsenin katılmadığı bu nedenle eski otogar binasının kiraya verilemediğini anımsatan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe Başkanlığında toplanan Çinigar Encümen toplantısında alınan karar doğrultusunda eski otogar binasının bulunduğu alanın yap-işet-devret modeliye fuar alanı olarak yeniden inşaa edilmesi yönünde karar aldıklarını söyledi.
İça, eski otogarın bulunduğu alanının çok yönlü olarak kullanılması yönünde Çinigar Encümen üyeleri ile birlikte karar aldıklaını belirterek, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:
“Eski oto terminalinin bulunduğu alanın geleceği Çinigar Encümen toplantısında encümen üyeleri arsında tartışıldı. Bu alanda; kongre merkezi, alış-veriş merkezi ve aynı zamanda büyük bir prestij otelin yapılabilmesi yönünde karar aldık. Bu alanda yapılması düşünülen bu projeler yap-işet-devret modeline göre gerçekleştirilecek. Bunun için gereken çalışmalara ve hazırlıklara başladık. Alanın alt kısmı otopark üst kısmının büyük bir bölümü ise yeşil alan olarak inşaa edilmesi yönünde çalışmalar var. Düşündüğümüz bu değişiklikleri imarda da gerçekleştiriyoruz ve çok yakında bu projeyi hayata geçirmek için çalışıyoruz”
Kütahya'nın çehresinin Hilton oteli ile değiştiğini ifade eden İça, bu projenin hayata geçirilmesi ile birlikte Kütahya'nın farklı bir aheng yakalacağını kaydederek; “Böylece Kütahya'da Hiltonla başlayan markalaşmayla birlikte şimdi yeni marklar gelecek ve Kütahya'nın tanıtımında bu markalar önemli rol oynayacak. Havaalanın devreye girmesi ile birlikte Kütahya'da konaklama ihtiyacıda artacak, bizde bu projelerle birlikte Kütahya'nın konaklama ihtiyacını da gidermiş olacağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com