Fuhuş operasyonunda ortaya çıkan vahşet!

Fuhuş operasyonunda ortaya çıkan vahşet!
Silivri ve Kumburgaz’da 4 gün önce gerçekleştirilen operasyonda fuhuş yaptırıldıkları belirlenen 80 kadın ile kadınları pazarladığı öne sürülen 45 kişi gözaltına alındı.

Sınır dışı edilen yabancı uyruklu kadınlardan 20’sinde darp izlerine rastlandı. İş vaadiyle yurt dışından getirilen kadınların pasaportlarına el konulduktan sonra otellere 5 bin dolar karşılığında seks kölesi olarak satıldıkları tespit edildi.

Vücutlarında darp izlerine rastlanan kadıların ifadeleri dehşete düşürdü.

Dövülerek erkeklere pazarlandıklarını öne süren kadınlardan birinin ifadesinde, "3 aylık hamileyken bile erkeklerle birlikte olmamı istediler. Daha fazla dayak yememek için otel odasındayken çok sayıda ağrı kesici aldım. Votka içtim. Bu haldeyken şiş yardımıyla düşük yaptım" dediği öğrenildi.

Alo 157 polis kadın yardım" hattına gelen Silivri ve Kumburgaz’da bulunan bazı otel ve adreslerde kadınlara zorla fuhuş yaptırıldığı ihbarı üzerine Ahlak- Kumar Büro Amirliği’nce çalışma başlatıldı. 7 ay boyunca yürütülen teknik ve fiziki takipte, 4 farklı fuhuş şebekesinin varlığı tespit edildi.

YABANCI UYRUKLU KADINLARI GETİRİYORLARDI

Bu şebekelerin üyeleri tarafından, Özbekistan, Letonya, Estonya, Moldova, Fas, Tunus’tan iş vaadiyle getirilen kadınların önce pasaportlarına el konulduğu, her birinin 5-6 bin dolar borçlandırıldığı, ardından otel veya farklı kadın satıcılarına seks kölesi olarak 5 bin dolar karşılığında satıldıkları ortaya çıkarıldı. Borçlandırılan kadınların dövülerek, bir gün içinde birkaç erkekle para karşılığında ilişkiye girmeye zorlandığı belirlendi.

ŞİŞLE ÇOCUĞU DÜŞÜRTTÜRÜLMÜŞ

Takip sırasında, dövülerek erkeklere pazarlanan kadınlardan birinin 3 aylık hamileyken aşırı dozda ağrı kesici aldıktan sonra şiş yardımıyla düşük yaptığının belirlendiği öğrenildi. Bu tespitler üzerine, 16 Nisan günü Silivri ve Kumburgaz’daki 9 ayrı otel ve 52 ayrı adrese yönelik olarak 400 polisin katılımıyla sabaha karşı eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda, 4 ayrı şebekenin liderleri oldukları ileri sürülen Ejder E.,Harun Y., Zekeriya K. ve Nafiz U.’nun da aralarında bulunduğu 125 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Ekipler operasyondayken polis kamerası da kayıttaydı. Kadınlarla para karşılığında birlikte oldukları anlaşılan 80 erkeğin de ifadesine başvuruldu.

DARP İZLERİNE RASTLANDI

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilerek işlemleri yapılan zanlılardan 70’i yabancı uyruklu 80’nin fuhuş yaptırılan kadınlar oldukları, 8’i kadın 45 kişinin ise kadın satıcısı konumunda oldukları belirlendi.

Doktor kontrolünden geçirilen kadınlardan 20’sinde darp izlerine rastlandı. Kadınların ifadelerinde, ülkelerinden getirildikten sonra pasaportlarına el konulduğu, 5-6 bin dolar borçlandırılarak dayakla erkeklere pazarlandıklarını söyledikleri öğrenildi.

Daha fazla mağdur olmaması için adı açıklanmayan ve hamileyken düşük yapan kadının da ifadesinde, “Beni dayakla erkeklere pazarladılar. 3 aylık hamileyken bile erkeklerle birlikte olmamı istediler. Daha fazla dayak yememek için otel odasındayken çok sayıda ağrı kesici aldım. Votka içtim. Bu haldeyken şiş yardımıyla düşük yaptım" dediği öğrenildi.

Yabancı uyruklu 70 kadın sınır dışı edilirken Türk uyruklu 10 kadın ise ifadenin ardından serbest bırakıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 8’i kadın 45 kişi Silivri Adliyesi’ne sevk edildi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com