Fuller, kızının 'Çeçen evliliği'ni doğruladı

Fuller, kızının 'Çeçen evliliği'ni doğruladı
CIA Türkiye masası eski Şefi Graham Fuller, kızının Boston saldırısı zanlılarının amcasıyla evliliğini doğruladı
CIA'nın Türkiye masası eski Şefi Graham Fuller, kızı Samantha Ankara Fuller'ın, Boston bombalaması zanlılarının amcası Ruslan Sarni ile evlenip boşandığının ortaya çıkmasının ardından, Boston saldırısı ile CIA arasında bağlantı kurmanın "çok abes" olduğunu söyledi.
 
Kızı Samantha Ankara Fuller'ın 1990'larda Ruslan Sarni ile evlendiğini doğrulayan Fuller, çiftin evli olduğu dönemde kendisinin CIA'dan ayrılmış olduğunu söyledi.
 
Fuller, Al Monitor haber sitesine, damadı ve kızının 3-4 yıl evli kaldıklarını ve bunun bir yılını da kendi yanlarında geçirdiklerini ifade etti. 
 
Fuller, Ruslan Sarni'nin ABD istihbaratıyla bağlantıları olduğu iddiasını ise kabul etmedi. Graham Fuller, Boston zanlısı Çeçen kardeşlerin babasıyla bir kez Kazakistan'da görüştüğünü de belirtti. 
 
Ruslan Sarni'nin 1990'larda Kuzey Carolina'da yüksek lisans öğrencisiyken, Graham Fuller'ın kızı Samantha Ankara Fuller'la tanışarak 1996 yılında evlendiği ortaya çıkmıştı. Çiftin 2004 yılı civarında ise belirlenemeyen bir tarihte boşandıkları kaydediliyor.
 
Ruslan Sarni'nin aslında Sarnayev olan soyadını daha sonra Sarni olarak değiştirdiği de anlaşılmıştı.
 
''ABD derin devleti''nin en esrarengiz isimlerinden olduğu söylenen Fuller ile eski damadı Ruslan Sarni arasında iş ortaklığı olduğu da ortaya çıkmıştı. Ruslan Sarni'ye ait 1995'te Maryland'de kurulan Uluslararası Çeçen Organizasyon Kongresi adlı şirketin kayıtlarda ev adresi olarak Fuller'ın evini gösterdiği anlaşılmıştı.
 
RUSLAN SARNİ'Yİ ''İŞE ALAN'' İSE BİR TÜRK İŞADAMI!
 
Diğer yandan Ruslan Sarni'nin işadamı olarak yıldızının parlamaya başlamasının Türk işadamı Selami Şehsuvaroğlu tarafından işe alınmasından sonra olduğu da ortaya çıktı. O zamana kadar CIA bağlantılı ABD yardım kuruluşu USAID için 1992-1994 yıları arasında Kazakistan'da tercüman ve danışman olarak çalışan Sarni, Selami Şehsuvaroğlu tarafından işe alınarak yönetici yapıldı. 
 
Selami Şehsuvaroğlu ise Afganistan ve Irak savaşlarının mimarlarından eski ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin yönetiminde olduğu enerji devi Halliburton şirketinde 20 yıl yönetim kademesinde yer almış bir işadamı.
 
SARNİ'YE ALTI MİLYAR DOLARLIK KARA PARA AKLAMA SUÇLAMASI
 
Ruslan Sarni'nin Selami Şehsuvaroğlu ile saf tuttuğu dönemde Kazakistan'da 6 milyar dolarlık bir yolsuzluk parasını başkan yardımcısı olarak çalıştığı firma aracılığıyla akladığı da iddia ediliyor.
 
Kazakistan'daki ticari faaliyetlerinden sonra ABD'ye yerleşen Sarni, Boston saldırısı zanlıları olan iki yeğenini de 7 yıl sonra ABD'ye getirtti.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com