Furkan bebek yardım bekliyor

Furkan bebek yardım bekliyor
Uşak'ta işitme engelli anne ve babadan dünyaya gelen Furkan Kodaman adlı 3 yaşındaki çocuğun iki gözünün farklı renkli olması görenleri şaşırtıyor.

Uşak'ta işitme engelli anne ve babadan dünyaya gelen Furkan Kodaman adlı 3 yaşındaki çocuğun iki gözünün farklı renkli olması görenleri şaşırtıyor.
Uşak'ta işitme engelli anne ve babadan dünyaya gelen Furkan Kodaman adlı 3 yaşındaki çocuğun iki gözünün farklı renkli olması görenleri şaşırtıyor. Bir gözü mavi bir gözü kahverengi olan Furkan bebek doğuştan işitme engelli olduğu için dünyaya farklı gözlerle bakmasına rağmen duyamıyor. Furkan bebeğin duyabilmesi için tedavi olması gerekiyor, ancak ailenin maddi durumu olmadığından çocuklarını tedavi ettiremiyor.
Uşak Merkez Elmalıdere'de 1. Gün Sokak'ta yaşayan işitme engelli anne Nazife Kodaman ile baba İsmail Kodaman'dan dünyaya gelen Furkan Kodaman (3), duyabilmek için yetkililerin yardımını bekliyor. Dünyaya iki ayrı renkteki gözleri ile bakan ancak hiçbir şey duymayan Furkan bebeğin bu durumu yakınlarını üzüyor.
İşitme engelinin ortadan kalkması ve duyma yeteneği kazanabilmesi için 8 yaşına kadar tedavi görmesi gereken Furkan Kodaman, yetkililerden yardım bekliyor. Babaannesi Habibe Dalgıç (50), torununun duyması için ellerinden bir şey gelmediğini söyledi. Furkan'ın ihtiyaçlarını karşılamakta dahi zorluk çektiklerini ifade eden Habibe Dalgıç, şunları söyledi:'Furkan 3 aylık iken işitme engelli olduğunu fark ettik. Furkan şu an 3 yaşında. Tedavi için İzmir Behçet Uz Çocuk Hastanesine, 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne gittik. Hala tedavisi sürüyor. Bizlere uzanacak yardım elini bekliyoruz. Furkan'ın duyabilmesi için kulağına bir cihaz takılması gerekiyor. Bu cihaz pahalı olduğu için alamıyoruz”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com