Futbol dünyası da saldırıyı kınadı

Futbol dünyası da saldırıyı kınadı
4'ü çocuk 9 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıya futbol dünyasından da tepki geldi. Manisaspor sezon açılışını erteledi.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)'nun internet sitesinde yer alan açıklamada, ''Bu saldırıları kınarken, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar, tüm Türkiye'ye baş sağlığı diliyoruz'' denildi.
 
Fenerbahçe Kulübü ise "Tüm yurtta bayram sevincinin yaşandığı bu günlerde önce Hakkari, ardından da Gaziantep'te gerçekleştirilen bu hain ve kalleş terörist saldırıları lanetliyoruz. Ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar; başta yaşamını yitiren vatandaşlarımızın yakınları olmak üzere tüm ulusumuza başsağlığı diliyoruz"
 
Galatasaray Kulübü internet sitesinden yaptığı açıklamada 'Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu saldıralar şüphesiz ki hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Terörü bir kez daha nefretle ve şiddetle kınıyor, yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; Türk ulusuna başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz'' denildi.
 
MANİSASPOR SEZON AÇILIŞINI ERTELEDİ
 
Saldırıyı kınayan Manisaspor Kulübü, bu akşam yapılması planlanan sezon açılışını erteledi. Manisaspor Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, ''Ramazan Bayramı sevincinin yaşandığı günlerde gerçekleştirilen bu hain ve kalleş terörist saldırıyı lanetliyoruz'' denildi. Saldırı nedeniyle bugün saat 21.30'da Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirileceği açıklanan yeni sezon açılışı ve 2012-2013 sezonu formalarının lansmanının ilerleyen bir tarihe ertelendiğini, Gülşen Konseri'nin de iptal edildiğini duyurdu. Yeni sezon açılışı ve 2012-2013 sezonu formalarının tanıtımının ne zaman yapılacağının ileriki günlerde açıklanacağı kaydedildi. 
 
Orduspor Kulübü de yayınladığı mesajda, ''Yurdumuzda bayramın mutluluğunun yaşandığı bu günde, Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü zedeleme hedefinde olan bu saldırı asla amacına ulaşmayacaktır. Gaziantep'te yaşanan hain saldırıyı lanetleyerek, yaşamını yitiren vatan evlatlarına Allah'tan rahmet, yakınlarına ve ulusumuza baş sağlığı, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz.'' dedi. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com