Futbol takımlarının borcu 3.6 milyar Euro

Futbol takımlarının borcu 3.6 milyar Euro
Her yıl rakiplerini geçebilmek için transfer yapan ve futbolculara büyük paralar veren İspanyol kulüplerin borcu 3.6 milyar Euro.

Son 4 yılda girdiği ekonomik krizden kurtulmaya çalışan İspanya'da futbol kulüpleri adeta yolun sonuna geldi. İspanya'da profesyonel futbol kulüplerinin toplam borcu 3 milyar 600 milyon Euro'ya yükselirken, 3 yıllık vadede transfere milyonların harcanması halinde arka arkaya iflasların geleceği açıklandı. 3.6 milyar borcun 2014'te 2.7 milyara düşürülmesi hedefleniyor. 

İspanya'da toplam borcun dörte biri ise Real Madrid ve Barcelona kulüplerine ait. Bu sezon Bale'e 90 milyon Euro ödeyen Real Madrid ve Neymar'a 50 milyon Euro ödeyen Barcelona'nın dünyanın en çok gelir elde eden kulüpleri sıralamasında ilk üçte olmalarına rağmen, takım içindeki yüksek ücret politikaları yüzünden uçurumun kenarına geldiklerine dikkat çekildi. 

İspanya'da kulüpler 3.6 milyar Euro borcun altında ezilirken, El Mundo Deportivo Gazetesi, Barcelona'nın Messi'nin maaşını artırıp, Ronaldo'nun önünde dünyanın en çok kazanan futbolcusu yapacağını iddia etti. Real Madrid ile sözleşmesini 2018 Haziran'a kadar uzatan ve sezon başına 18 milyon Euro alacak olan Ronaldo'nun en büyük rakibi olan Messi'nin yıllık 12.5 milyon Euro'luk ücretinin 20 milyona çıkartılacağı iddia edildi. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com