Futbolcu çocuklara biber gazlı, coplu müdahale

Futbolcu çocuklara biber gazlı, coplu müdahale
Kütahya'da –14 Türkiye Futbol Şampiyonası’nda futbolcu çocuklar hakeme itiraz edince sahaya inen polis, çocukların yüzlerine biber gazı sıkıp copla dövdü.

Kütahya'da U –14 Türkiye Futbol Şampiyonası’nda futbolcu çocuklar hakeme itiraz edince sahaya inen polis, çocukların yüzlerine biber gazı sıkıp copla dövdü.

Kütahya’da U–14 Türkiye Futbol Şampiyonası’nda İkitellispor ile Bursa Yolspor karşı karşıya geldi.

Maçta uzatmaların oynandığı sırada Bursa Yalovaspor takımı, İkitellispor takımı karşısında 3–1 öne geçmesiyle ortalık karıştı. İkitellispor takımı oyuncuları gole öncesinde faul yapıldığı gerekçesiyle hakeme itirazda bulundular. İtiraz eden futbolculardan 5 tanesine hakem kırmızı kart gösterdi ve maç bitmesine az bir zaman kala İkitellispor’un hükmen mağlup sayılmasına karar verdi.

Bu olaylar sonunda hakeme itiraz etmeye devam eden futbolculara polisler biber gazı ve copla müdahale etti.

Kulübede bulunan futbolcular ve yöneticiler polislerin bu müdahalesi karşısında sahaya girip tepki gösterdiler. Polis, tepkiye karşılık olarak biber gazı ile müdahalede bulundu.

Gerginlik sonrasında hastaneye kaldırılan çocuk futbolcular polislerden şikâyetçi olduklarını ifade ettiler.

“POLİSLER SAHAYA İNEREK COP VE BİBER GAZIYLA SALDIRDILAR”

İkitellispor Kulüp Başkanı Abdülselam Ceyhan, “ Polislerin 13 yaşındaki çocuklara bu şekilde davranması kabullenebilir bir durum değil. Polisler bu davranışlarından dolayı şikâyetçiyiz. Polisler sahaya inerek cop ve biber gazıyla saldırdılar.”dedi.

“HERKESE COPLA VURUP BİBER GAZI SIKTILAR”

Olayın mağdurları İkitellispor'un çocuk futbolcuları “ maç bitmesine daha zaman varken hakem arkadaşlarımıza kırmızı kart göstererek oyun dışı bıraktı. Bizde bu duruma itiraz ettik. Sonrasında polisler sahaya inerek bizlere copla vurup biber gazı sıktılar. Hepimiz hastanelik olduk. Bu müdahalelerden dolayı şikâyetçiyiz” dediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com