Futbolcu Kerem Şeras, boşandığı eşine 300 bin lira tazminat ödeyecek

Futbolcu Kerem Şeras, boşandığı eşine 300 bin lira tazminat ödeyecek
Mahkeme, Kasımpaşa Spor Kulübü futbolcusu Kerem Şeras ile eşi Elif Şeras'ı ikinci kez boşanmaya götüren olaylarda futbolcuyu, "fiziksel, psikolojik ve duygusal şiddet uygulamadan ağır kusurlu" buldu ve eski eşine 300 bin lira tazminat ödemesine hükmetti

ANKARA (AA) - DURMUŞ KOÇAK - Kasımpaşa Spor Kulübü futbolcusu Kerem Şeras, eşi Elif Şeras'tan ikinci kez boşandı. Mahkeme, çifti boşanmaya götüren olaylarda Kerem Şeras'ı, "fiziksel, psikolojik ve duygusal şiddet uygulamadan ağır kusurlu" bularak, eski eşine 300 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.

Ankara 7. Aile Mahkemesi, tarafların birbirlerine karşı açtıkları davayı geçtiğimiz günlerde karara bağladı.

Gerekçeli kararında, daha önce bir süre evli kaldıktan sonra boşanan çiftin, 2010'da yeniden evlendikleri, bu evliliklerinden bir çocukları olduğu ve ikinci evliliklerinden bir süre sonra Antalya'ya taşındıkları anlatıldı. 

Kararda, Kerem Şeras tarafından açılan davada kadının kocasını aldattığının ileri sürüldüğü, ancak bu hususun ispatlanamadığı belirtildi. Bununla birlikte M.N. adlı kişiyle Elif Şeras'ın telefonla çok sık görüştüklerinin anlaşıldığı, içeriği belli olmamakla birlikte bu tür konuşmaların güven sarsıcı davranış olarak değerlendirilerek, Kerem Şeras'ın açtığı boşanma davasının kabulüne karar verildiği aktarıldı.

Elif Şeras'ın açtığı karşı davada ise Kerem Şeras'ın eşini Antalya'ya götürmek istemediği, çocuğundan ayırdığı, fiziksel şiddetin yanında psikolojik ve duygusal şiddet uyguladığı kaydedildi.

Bu gerekçelerle Kerem Şeras hakkında 4320 sayılı Ailenin ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun hükümlerinin uygulandığı bildirilen kararda, "Şeras'ın, popülaritesine dayanarak birçok kadınla birliktelik yaşadığının, savcılık şikayetlerinin bulunduğunun sabit olduğu" kaydedildi ve bu sebeplerle karşı davanın da kabulüne karar verildiği ifade edildi.

Çifti boşanmaya götüren olayda kocanın "fiziksel, psikolojik ve duygusal şiddet uygulamadan  ağır kusurlu" bulunduğu belirtilen kararda, "kadının fiziksel, psikolojik ve emotion (duygusal) şiddete maruz kalarak kişilik haklarının zedelendiğinin anlaşıldığı" kaydedildi.

Çifti boşayan mahkeme, Kerem Şeras'ın Elif Şeras'a 250 bin lira maddi, 50 bin lira manevi tazminat, 3 bin lira da iştirak ile yoksulluk nafakası bağlanmasına hükmetti. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com